سرخط خبرها
خانه / اخبار / واردات خودروهای کمتر از ۲هزار سی‌سی ۲۷درصد افزایش یافت
۱

واردات خودروهای کمتر از ۲هزار سی‌سی ۲۷درصد افزایش یافت

در سه ماه سال جاری واردات خودروهای کمتر از ۲هزار سی‌سی ۲۷درصد از لحاظ ارزشی افزایش یافت و در این مدت بیش از ۱۰هزار خودرو به‌ارزش ۲۵۵میلیون دلار در حجم‌های موتوری مختلف به کشور آمد.

به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از تسنیم ، در ۳ ماه ابتدایی سال جاری واردات خودروهای کمتر از  ۲هزار سی‌سی و ۲هزار و ۵۰۰ سی‌سی به‌ترتیب افزایش ۲۷درصدی و ۹درصدی داشته و در این مدت در مجموع بیش از ۱۰هزار خودرو به کشور آمده است.

بنابراین گزارش در این مدت ۵هزار و ۱۲۹ خودروی خارجی ۲هزار سی‌سی تا ۲هزار و ۵۰۰ سی‌سی به‌جز آمبولانس و هیبریدی به‌عنوان ششمین کالای عمده وارداتی به‌ارزش ۱۳۲ میلیون دلار به کشور آمده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹درصدی از لحاظ ارزشی و ۵درصدی از لحاظ وزنی داشته است.

گفتنی است، در سه‌ماهه ابتدایی سال ۹۴، ۵هزار و ۲۲ خودرو ۲هزار سی‌سی تا ۲هزار و ۵۰۰ سی‌سی به‌ارزش ۱۲۲ میلیون دلار خودروی وارداتی به کشور بوده است.

بنابراین گزارش میزان واردات خودروهای هزار و ۵۰۰ سی‌سی تا ۲هزار سی‌سی به‌جز آمبولانس و هیبریدی در ۳ ماه ابتدایی سال جاری به‌عنوان نهمین کالای عمده وارداتی ۱۲۳ میلیون دلار به‌تعداد ۴هزار و ۹۸۴ خودرو بوده است.

واردات خودروهای هزار و ۵۰۰ سی‌سی تا ۲هزار سی‌سی از لحاظ ارزشی و وزنی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۴ به‌ترتیب افزایشی ۲۷درصدی و ۳۱درصدی داشته است.

در مجموع در سه ماه سال جاری ۱۰هزار و ۱۳ خودرو به‌ارزش ۲۵۵ میلیون دلار به کشور آمده است.

همچنین ببینید

pp

قیمت روز خودروهای داخلی یکشنبه ۲ آبان ۹۵

خودرو مزدا۳ تیپ ۴ ، ۱۲۱ میلیون تومان و پژو پارس سال دوگانه سوز ۳۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: