خانه / اخبار / ۱۷۵هزار خودروی میتسوبیشی در صف فراخوان

۱۷۵هزار خودروی میتسوبیشی در صف فراخوان

میتسوبیشی از وجود مشکل در بازوی کنترل چرخ بیش از ۱۷۵ هزار خودروی خود خبر داد. بازوی کنترل چرخ که عموما در داخل کشور با نام مستعار “سگدست” شناخته می‌شود، قطعه‌ای تقریبا مثلثی شکل است که چرخ‌ها را به سیستم تعلیق و بدنه متصل می‌کند، حال این قطعه حیاتی به تازگی برای کمپانی خودروسازی میتسوبیشی مشکل ساز شده، ولی خوشبختانه تاکنون هیچگونه صدماتی ناشی از این مشکل گزارش نشده است.
به طور دقیق‌تر، میتسوبیشی حدود ۱۷۴ هزار و ۳۸۲ مدل خودروی مختلف از جمله میتسوبیشی اوتلاندر از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۳ میلادی، میتسوبیشی لنسر از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۰۷ میلادی، میتسوبیشی لنسر اوولوشن از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۰۶ میلادی، اوتلاندر ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ و در نهایت لنسر واگن مدل ۲۰۰۴ را در لیست خودروهای مشکل‌دار خود گنجانده است که در تمامی آن‌ها یک نقص مشترک گزارش شده است.
براساس اطلاعات بدست آمده، سگدست‌های بکار رفته بر روی خودروهای ذکر شده از جنس نامطلوب یا به روش‌های نامناسب ساخته شده‌اند که در مکان‌های سرد سیر و یا در فصول سرد سال، دچار مشکل خوردگی شده و بعضا شکسته می‌شوند. تاکنون گزارشات زیادی از این خرابی به غیر از بازار گسترده جهانی، در ایالت‌های مختلف آمریکایی از جمله کانکتیکات، دلاور، ایلینوی، ایندیانا، آیووا، کنتاکی، مین، مریلند، ماساچوست، میشیگان، مینه سوتا، میسوری، نیوهمشایر، نیوجرسی، نیویورک، اوهایو، پنسیلوانیا، رودآیلند، ورمونت، ویرجینیا، ویرجینیای غربی، ویسکانسین و ناحیه کلمبیا به دست میتسوبیشی رسیده است.
در ماه می ۲۰۱۴ هم علت شکسته شدن سگدست یک دستگاه میتسوبیشی اوتلاندر ۲۰۰۸، خوردگی بیش از حد عضو مربوطه بر اثر رانندگی در فصول سرد سال و جذب رطوبت از سطح جاده و یا بارندگی‌ها بود که به مرور زمان باعث خوردگی و در نهایت شکستن شدن آن شده بود.
در آخر هم شرکت خوردوسازی میتسوبیشی به نمایندگی‌‌های خود ابلاغ کرده است تا در صورت نیاز بازرسی‌های لازم را انجام دهند و در صورت وجود مشکل، نسبت به رفع آن یا با آب بندی قطعه و یا با تعویض آن اقدام کنند.

همچنین ببینید

بی‌کیفیت‌ترین خودروهای تولیدی در سال ۹۵

در سالی که گذشت خودروهای سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا، تیبا هاچ‌بک، ام‌وی‌ام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: