خانه / اخبار / گزارش افت و خیز آمار تولید خودروسازها در سال جاری

گزارش افت و خیز آمار تولید خودروسازها در سال جاری

در حالی خودروسازان نیمه‌دولتی در چهار ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷/ ۵ درصدی را به ثبت رساندند که تولید خودروسازان خصوصی طی این مدت با افت ۱۹ درصدی مواجه شد.براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، پنج شرکت بخش خصوصی شامل «مدیران خودرو»، «راین خودرو»، «گروه بهمن»، «کرمان موتور» و «دیار خودرو» ، طی چهار ماه ابتدای سال جاری ۲۶هزار و ۲۹۲ خودرو تولید کرده‌اند که نسبت به سال گذشته افت ۱۹ درصدی را تجربه کرده‌اند.براساس این آمار تنها دو خودروساز خصوصی؛ یعنی «مدیران خودرو» و «دیار خودرو» توانسته‌اند رشد تولید را در کارنامه چهارماهه خود ثبت کند. بر این اساس «مدیران خودرو» با تیراژ ۱۵ هزار و ۵۱۵ دستگاهی توانسته رشد ۲۸ درصدی در مقایسه با چهار ماه نخست سال گذشته را به خود اختصاص دهد. این شرکت انواع مدل‌های ام‌وی‌ام و چری را تولید می‌کند.
پس از آن، «دیار خودرو» با تولید ۱۴ دستگاهی سابرینا طی چهار ماه ابتدایی سال جاری توانسته رشد ۵۷ درصدی را از آن خود کند. این خودروساز در مدت مشابه سال گذشته تنها ۸ دستگاه خودرو تولید کرده بود. در این میان اما «کرمان موتور» که سال گذشته روند رو به رشدی داشت با تولید ۹ هزار و ۵۲۴ دستگاه خودرو طی چهارماهه نخست سال جاری، افت ۳/ ۴۷ درصدی را تجربه کرده است. این شرکت لیفان و جک را تولید می‌کند.
به نقل از دنیای اقتصاد، پس از کرمان‌موتور، تیراژ یک هزار و ۲۱۴ دستگاهی «گروه بهمن» طی چهارماه ابتدایی نشان از افت ۵/ ۳۱ درصدی تولید در این شرکت دارد. گروه بهمن در حال حاضر مزدا۳، لندمارک و آسا را مونتاژ می‌کند. آمارها همچنین نشان از کاهش تولید ۷/ ۹۴ درصدی «راین خودرو» دارد؛ به‌طوری‌که این شرکت طی چهارماه ابتدایی سال جاری تنها توانسته ۲۵ دستگاه خودرو را تولید کند. راین خودرو در حال حاضر تنها به تولید ولیکس مشغول است.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: