خانه / اخبار / گزارش ارتقای کیفی خودروسازان در راه بهارستان

گزارش ارتقای کیفی خودروسازان در راه بهارستان

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از بررسی وضعیت صنعت خودرو کشور با حضور مدیران خودرویی و مسئولان وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبر داد.

سعید باستانی در گفت وگو با  «کارزنیوز» با اشاره به دستور کار این هفته کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود:در جلسه این هفته کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی وضعیت صنعت خودروسازی کشور و دورنمای آن با حضور مسئولان مربوطه و خودروسازان در دستور کاری کمیسیون قرار دارد.
نماینده تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی درباره گزارش منتشر شده از سوی استاندارد مبنی برکاهش کیفی خودروهای تولید داخل گفت: کاهش کیفی که گزارش شده است به مفهوم این نیست که خودروهای تولیدی بی کیفیت هستند. باید توجه داشت که  وضعیت استاندارد خودرو یک شاخص هایی دارد، یعنی کمترین و بالاترین حد استاندارد را تعریف می کنند که برخی  از خودروها در درصد کیفی افت و خیز هایی داشته اند و این به معنای این نیست که زیر خط استاندارد بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا خودروسازان براساس قانون ارتقای کیفیت گزارشی را در زمینه کیفیت خودروهای خود به مجلس ارائه داده اند، افزود:هنوز گزارشی از سوی خودروسازان به مجلس ارائه نشده است و در جلسه این هفته کمیسیون که با حضور مدیران صنعت خودرو و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود در این زمینه گزارشی ارائه خواهد شد.
باستانی بر لزوم حمایت از صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس در صدد هستند تا با تعامل خوبی که با خودروسازان انجام دهند بتوانند حمایت های لازم از این صنعت صورت دهند اما باید به این نکته توجه داشت که حمایت از این صنعت به معنای آن نیست که هر چه خودروسازان بگویند مجلس قبول کند بلکه تاکید ما حمایت های ملی و مردمی در راستای هم است.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: