خانه / اخبار / چگونه ۲۴ درصد درآمد خودروسازان به دولت می‌رسد؟

چگونه ۲۴ درصد درآمد خودروسازان به دولت می‌رسد؟

دبیر انجمن خودروسازان با تشریح چگونگی واریز ۲۴ درصد از درآمد به فروش خودروسازان به حساب‌های دولتی گفت: هفت نهاد دولتی به بهانه‌های گوناگون از خودروسازان پول دریافت می‌کنند.

داوود میرخانی رشتی با تشریح چگونگی واریز ۲۴ درصد قیمت تمام شده یک خودرو به حساب دولتی گفت: هفت نهاد دولتی به بهانه‌های گوناگون از خودروسازان پول دریافت می‌کنند.

او افزود: بر اساس آمار مالی منتشر شده خودروسازان در سال ۹۰ به عنوان سال پایه و همچنین سالی که تولید و قیمت خودرو با افزایش چشمگیری مواجه شد، با توجه به نسبت درآمد به فروش ۱۰ هزار میلیارد تومانی صورت گرفته، نسبت پرداخت به فروش هر خودرو به نهادهای دولتی ۲۴ درصد محاسبه شده است.

میرخانی گفت: گمرک، تامین اجتماعی، مالیات بر عملکرد (دارایی)، مالیات بر ارزش افزوده (شماره‌گذاری)، مالیات حقوق و دستمزد، هزینه‌های مالی (سود بانکی و سود مشارکت) و هزینه‌های بیمه‌ای و بیمه شخص ثالث هفت خوانی هستند که خودروسازان باید از آن بگذرند تا یک خودرو را به دست مشتری برسانند.

به گزارش کارزنیوز به نقل از اقتصاد، او افزود: مجموع هزینه‌های پرداخت شده به نهادهای عمومی در عرض یک سال دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که ۲۴ درصد نسبت درآمد به فروش یک خودرو را تشکیل می‌دهد.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: