خانه / اخبار / پژو ۵۰۰۸ رونمایی شد

پژو ۵۰۰۸ رونمایی شد

در خرداد ماه سال جاری بود که شرکت خودروسازی پژو نسل دوم پژو ۳۰۰۸ را معرفی کرد و حالا هم پیش از شروع به کار نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶، به صورت آنلاین اقدام به رونمایی از پژو ۵۰۰۸ کرده است تا نمایش عمومی آن در نمایشگاه پاریس انجام شود.
اگه پژو ۳۰۰۸ و طراحی ظاهری آن را به یاد داشته باشید، متوجه تشابه آشکار آن با پژو ۵۰۰۸ خواهید شد. به بیانی ساده‌تر، می‌توان پژو ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ را در ظاهر به یک سیب تشبیه کرد که از وسط نصف شده‌اند و حتی در جزییات و ریزه کاری‌های داخل کابین دقیقا مثل هم هستند، اما در داخل کابین پژو ۵۰۰۸ از هفت صندلی برای سرنشینان استفاده شده است تا تفاوت‌های میان دو برند آشکار شود. بخش بزرگی از این تشابه ظاهری هم به پلتفرم این دو برند برمی‌گردد، زیرا هر دو برند ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ به طور مشترک بر روی پلتفرم PSA توسعه یافته از پلتفرم EMP2 سوار شده‌اند.
برای استفاده از ۷ صندلی سرنشین، پژو طول کلی ماشین خود را حدودا ۱۱ سانتی متر افزایش داده و عرض آن را هم به مقدار ۱۱ سانتی متر پهن‌تر کرده است تا یک کابین جادارتر با ۶۰ میلی متر فضای پای بیشتر برای سرنشینان ردیف دوم و همچنین امکان استفاده از ۷ صندلی برای سرنشینان وجود داشته باشد.
صندلی‌های بکار گرفته شده هم در ردیف دوم و سوم قابلیت جمع شدن دارند و می‌توان با حفظ ۵ صندلی برای نشستن سرنشینان، همچنان فضای باری به حجم ۱۰۶۵ لیتر را داشت و در صورت خواباندن صندلی‌های ردیف دوم، می‌توان اقلامی به طول ۳٫۲ متر را هم درون کابین جاسازی کرد.
از بحث طراحی خارج شویم، به بخش فنی خواهیم رسید که در پژو ۵۰۰۸ همچون برادر کوچک‌تر خود از پیشرانه‌های مختلف بنزینی و دیزلی استفاده شده که به ترتیب زیر هستند:
– موتورسه سیلندر ۱٫۲ لیتری بنزینی ۱۳۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته دستی که بسیار کم مصرف بوده و بر روی نسخه پایه نصب می‌شود.
– موتور ۱٫۲ لیتری بنزینی ۱۳۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته اتوماتیک
– موتور ۱٫۶ لیتری بنزینی ۱۶۵ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته اتوماتیک
– موتور ۱٫۶ لیتری دیزلی ۱۰۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۵ سرعته دستی
– موتور ۱٫۶ لیتری دیزلی ۱۲۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته دستی
– موتور ۱٫۶ لیتری دیزلی ۱۲۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته اتوماتیک
– موتور ۲ لیتری دیزلی ۱۵۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته دستی
– موتور ۲ لیتری دیزلی ۱۸۰ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای ۶ سرعته اتوماتیک

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: