خانه / اخبار / ورود رسمی چین به عرصه خودروهای برقی خودران

ورود رسمی چین به عرصه خودروهای برقی خودران

شرکت فارادی(faraday) با تولید اولین سری خودروی برقی نیمه خودران مجوز تردد آزمایشی در خیابان‌های کالیفرنیا را دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو » به نقل از میل آنلاین، تاکنون ۱۴ شرکت مطرح مجوز تردد آزمایشی خودروهای خودران را در معابر عمومی شهر کالیفرنیا دریافت کرده‌اند. شرکت چینی فارادی نیز با دریافت این مجوز گام نخست برای ورود خودروسازان چینی به عرصه تولید خودروهای بدون‌ راننده را برداشته است.

سخنگوی این شرکت در مصاحبه با رسانه‌های چینی عنوان کرد: خوشبختانه با حمایت‌های مالی از شرکت پشتیبان در چین مجوز تردد آزمایشی در کالیفرنیا دریافت شد.

وی در ادامه افزود: تاکنون مبلغ یک میلیارد دلار صرف خرید کارخانه و تجهیزات برای تولید نسل اول خودروی برقی خودران شده است. انتظار می‌رود اولین سری خودروی برقی چینی تا سال آینده میلادی به بازار آمریکای شمالی عرضه شود.

کارشناسان صنایع خودروسازی معتقدند که با چراغ سبز پیوسته مسئولان شهری کالیفرنیا به شرکت‌های نوظهور، آزادی عمل شرکت‌های مطرحی همچون تسلا موتورز کاهش می‌یابد چرا که شرکت‌های جدید در همسایگی تسلا موتورز و سایرتولیدکنندگان مطرح آمریکایی در سیلیکون ولی قرار دارند.

در حال حاضر تعداد کارکنان شرکت فارادی در آمریکا حدود ۷۰۰ نفر است که در صورت موفقیت طرح خودروی خودران و دریافت مجوزهای لازم تعداد آنها افزایش خواهد یافت.

داگ راکورن مدیرعامل این شرکت چینی اظهار کرد: با موفقیت حاصل شده امیدواریم تا برنامه‌ریزی چهارساله شرکت در کمتر از دو سال محقق شود.

وی معتقد است که نباید تا رونمایی کامل خودروی جدید جزئیات فنی آن اعلام شود، چرا که ممکن است در طرح نهایی تغییراتی اعمال شود.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: