خانه / اخبار / واردات خودروهای کمتر از ۲هزار سی‌سی ۲۷درصد افزایش یافت

واردات خودروهای کمتر از ۲هزار سی‌سی ۲۷درصد افزایش یافت

در سه ماه سال جاری واردات خودروهای کمتر از ۲هزار سی‌سی ۲۷درصد از لحاظ ارزشی افزایش یافت و در این مدت بیش از ۱۰هزار خودرو به‌ارزش ۲۵۵میلیون دلار در حجم‌های موتوری مختلف به کشور آمد.

به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از تسنیم ، در ۳ ماه ابتدایی سال جاری واردات خودروهای کمتر از  ۲هزار سی‌سی و ۲هزار و ۵۰۰ سی‌سی به‌ترتیب افزایش ۲۷درصدی و ۹درصدی داشته و در این مدت در مجموع بیش از ۱۰هزار خودرو به کشور آمده است.

بنابراین گزارش در این مدت ۵هزار و ۱۲۹ خودروی خارجی ۲هزار سی‌سی تا ۲هزار و ۵۰۰ سی‌سی به‌جز آمبولانس و هیبریدی به‌عنوان ششمین کالای عمده وارداتی به‌ارزش ۱۳۲ میلیون دلار به کشور آمده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹درصدی از لحاظ ارزشی و ۵درصدی از لحاظ وزنی داشته است.

گفتنی است، در سه‌ماهه ابتدایی سال ۹۴، ۵هزار و ۲۲ خودرو ۲هزار سی‌سی تا ۲هزار و ۵۰۰ سی‌سی به‌ارزش ۱۲۲ میلیون دلار خودروی وارداتی به کشور بوده است.

بنابراین گزارش میزان واردات خودروهای هزار و ۵۰۰ سی‌سی تا ۲هزار سی‌سی به‌جز آمبولانس و هیبریدی در ۳ ماه ابتدایی سال جاری به‌عنوان نهمین کالای عمده وارداتی ۱۲۳ میلیون دلار به‌تعداد ۴هزار و ۹۸۴ خودرو بوده است.

واردات خودروهای هزار و ۵۰۰ سی‌سی تا ۲هزار سی‌سی از لحاظ ارزشی و وزنی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۴ به‌ترتیب افزایشی ۲۷درصدی و ۳۱درصدی داشته است.

در مجموع در سه ماه سال جاری ۱۰هزار و ۱۳ خودرو به‌ارزش ۲۵۵ میلیون دلار به کشور آمده است.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: