خانه / اخبار / هیوندای ولستر ۸۰۰ اسبی به سما می رود

هیوندای ولستر ۸۰۰ اسبی به سما می رود

شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای که در سال ۲۰۱۳ میلادی با آماده کردن یک دستگاه جنسیس کوپه توانست مجوز ورود به نمایشگاه “سما (SEMA)” را بدست آورد و سال گذشته هم با معرفی یک نسخه قدرتمند ۷۰۰ اسب بخاری از هیوندای توسان، موفق شده با یک دستگاه خودروی هیوندای سانتافه با قدرتی بیش از ۱۰۰۰ اسب بخاری بار دیگر در نمایشگاه خودروی “سما” حضور پیدا کند، حال برای همراهی این شاسی بلند در نمایشگاه “سما”، شرکت سازنده خودرویی دیگر آماده کرده است که با جثه‌ای کوچک‌تر به همراه برادر خود عازم لاس وگاس می‌شوند.
خودرویی که هیوندای قصد دارد به همراه شاسی بلند سانتافه به نمایشگاه “سما” بیاورد، در اصل خودروی هیوندای ولوستر با لقب جدید ” Gurnade” در انتهای نام خود است که براساس تصویر ارائه شده، بدنه‌ای به شدت عضلانی شده و همچنین فاکتورهای اسپرت متعدد در چهره این ماشین دیده می‌شود که در راستای حمایت و تطبیق پذیری با مقدار قدرت تولیدی موتور آماده شده است.
قدرت موتور هم طبق گفته‌ها، از یک موتور چهار سیلندر به شدت تقویت شده تامین می‌شود که برای آن اینترکولرهای جدید، سیستم اگزوز اسپرت، قطعات اضافی موتور و در نهایت یکسری بروزرسانی‌ها برای ECU موتور در نظر گرفته شده است که مقدار قدرت تولیدی موتور را به حداکثر ۸۴۵ اسب بخار می‌رساند که متاسفانه از عملکرد آن چه در شتاب گیری و چه در حداکثر محدوده سرعتی صحبتی نشده است.
برای مهار این قدرت هم از سیستم ترمز قدرتمند و قوی با شش پیستون ترمز در نظر گرفته شده است و ارتفاع ماشین هم با سیستم تعلیق خشک NEO به کمترین میزان خود رسیده است تا جلوه اسپرت این ماشین باشکوه‌تر باشد. در داخل کابین هم طبق گفته‌های هیوندای، از صندلی‌های مسابقه‌ای موسوم به کبرا، یک قفس رول محافظ سرنشینان، غربیلک فرمان فیبرکربنی و… استفاده خواهد شد.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: