خانه / اخبار / هوندا سیویک اروپایی معرفی شد

هوندا سیویک اروپایی معرفی شد

حدود یک ماه پیش بود که شرکت خودروسازی هوندا برای بازار ایالات متحده آمریکا، نسخه‌ای اختصاصی ازهوندا سیویک هاچ بک ارائه کرد. حال برای حضور فعال‌تر در بازارهای اروپایی، این خودروساز ژاپنی نسخه‌ای مخصوص برای بازارهای اروپایی معرفی کرده است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.
در قدم اول، کمپانی خودروسازی هوندا برای بازار ایالات متحده آمریکا تنها پیشرانه‌ای ۱٫۵ لیتری توربوشارژر را در نظر گرفته که می‌تواند در حداکثر کارایی خود نیرویی معادل ۱۸۰ اسب بخار تولید کند، ولی برای بازار اروپا علاوه بر اینکه پیشرانه ۱٫۵ لیتری وجود داشته و پیشرانه‌ای توربودیزل ۱٫۶ لیتری ۱۱۸ اسب بخاری هم از مدل‌های قبلی بر روی نسخه جدید بکار گرفته شده است، پیشرانه‌ای جدید ۱ لیتری سه سیلندر هم به فهرست موتورهای قابل انتخاب هوندا سیویک اضافه شده که در زیر کاپوت هوندا سیویک هاچ بک با نیرویی ۱۲۷ اسب بخاری فعالیت می‌کند.
برای انتقال نیروی هر سه پیشرانه هم به صورت استاندارد از جعبه دنده‌ای ۶ سرعته دستی استفاده شده است، ولی در کنار آن می‌توان به صورت سفارشی از جعبه دنده‌ای انتقال ضریب پیوسته CVT بهره‌مند شد.
علاوه بر پیشرانه جدید، در مقایسه با هوندا سیویک آمریکا، نسخه اروپایی حدود ۱۳۰ میلی متر طولانی‌تر، حدود ۳۰ میلی متر پهن‌تر و همچنین فاصله بین دو محور ماشین نیز حدود ۳۰ میلی متر بیشتر شده است، ولی به خاطر کاهش ارتفاع ۲۰ میلی متری کابین، همچنان شاهد ظرفیت بار ۴۷۸ لیتری در مقایسه با مدل‌های قبل و یا مدل آمریکایی هستیم. استحکامات بدنه، بخصوص استحکامات پیچشی ماشین هم باوجود کاهش وزن ۱۶ کیلوگرمی، حدود ۵۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
از نظر تجهیزاتی و امکاناتی نیز هوندا سیویک هاچ بک به سیستم سرگرمی جدید با صفحه نمایشگری ۷ اینچی (با قابلیت پشتیبانی از اپل کارپلی، آندروید اوتو و سیستم ناوبری)، سیستم شناسایی نقاط کور، سیستم هشدار خروج از جاده، سیستم کروز کنترل تطبیقی، سیستم هشدار برخورد از جلو و ترمزهای اضطراری مجهز شده است.
در آخر هم شرکت خودروسازی هوندا اعلام کرده که ماشین مذکور را به نمایشگاه بین المللی پاریس ۲۰۱۶ خواهد آورد و در معرض دید عموم قرار خواهد داد.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: