خانه / اخبار / نگاهی به مشخصات و امکانات پژو ۲۰۰۸

نگاهی به مشخصات و امکانات پژو ۲۰۰۸

تقریبا یک سالی از توافق ایران خودرو و پژو سیتروئن میگذرد و حتی یک نیو فیس برای پژو ۲۰۰۸ رونمایی شده ولی هنوز خبری از این خودرو در ایران نیست. خوشبختانه این خودرو حالا روی خط تولید رفته و تا اسفند ماه به اولین مشتریان تحویل داده میشود ، هرچند این خودرو در دسترس نیست اما ما خلاصه ای از بررسی این خودرو از نظر مجله های خارجی را در اینجا اورده ایم.

۴

پژو۲۰۰۸

اولین چیزی که راننده با آن ارتباط برقرار میکند ظاهر خودرو میباشد که پژو ۲۰۰۸ با ظاهری زیبا و مدرن میتواند خودش را در دل راننده جا کند ، و حتی مدل ۲۰۱۷ زیبا تر هم شده ، ابعاد خودرو چندان بزرگ نیست ولی فضای داخلی آن کاملا استاندارد هست و برای خانواده های ایرانی کافی به نظر میرسد ، در داخل خودرو داشبورد زیبا در کنار سقف شیشه ای با LEDهای دور آن خود نمایی میکند ، و اما میرسیم به قسمت عجیب که موقعیت بد راننده برای بعضی از افراد میباشه که فرمان خودرو مزاحم دیدن کیلومتر شمار هست ، البته نه برای همه افراد.

۳

پژو۲۰۰۸

هنوز معلوم نیست کدام موتور برای این پژو در ایران در نظر گرفته شده ولی از آنجایی که موتور های ۳ سیلندر برای ما ایرانی ها شوک آور است احتمالا مدل چهار سیلندر ۱٫۶ لیتری زیر کاپوت این خودرو قرار میگیرد ، که میتواند ۱۲۰ اسب بخار و ۱۶۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند که برای وزن ۱۱۵۰ کیلوگرمی آن کافی است ولی نمیتوان انتظار شتاب بالایی از این خودرو داشت. مصرف سوخت ۵٫۹ لیتر (برای اتومات ۶٫۵ لیتر) در هر ۱۰۰ کیلومتر بسیار ایده ال است. این خودرو با گیربکس ۵ سرعته دستی و یا ۴ سرعته اتومات تولید میشود که انتظار داشتیم یه گیربکس بهتر و حداقل ۶ سرعته برای نمونه اتومات در نظر گرفته میشد ، و اما پشت فرمان و سواری خودرو: هندلینگ خودرو سر پیچ ها با توجه به suvبودن آن بسیار خوب است ، اما نداشتن رانندگی لذت بخش همان نقطه ضعف همیشگی پژو هست ، انگار مهندسان پژو بیشتر به دنبال فروش بیشتر بوده اند تا جذب مشتری وفادار.

۲

پژو۲۰۰۸

رقیب اصلی این خودرو رنو کپچر و سانگ یانگ تیولی هست که هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را دارند ، احتمالا با ورود این خودرو بازار چینی های شاسی بلند کساد میشد. از جمله نقاط قوت پژو ۲۰۰۸ داشتن موتوری کم مصرف ، ظاهری زیبا ، ایمنی بالا و امکانات رفاهی خوب ، نقاط ضعف هم نداشتن رانندگی لذت بخش ، موقعیت بد راننده برای بعضی از افراد.

همچنین ببینید

سکان بازار به خودرویی ها می رسد

کارزنيوز- هاشم باروتی کارشناس و تحلیل گر ارشد بازار سرمایه رشد این روزهای بازار را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: