خانه / اخبار / معرفی مدل مفهومی عجیب و فوق العاده رنو

معرفی مدل مفهومی عجیب و فوق العاده رنو

کمپانی خودروسازی رنو پیش از اینکه صحبتی از یک کانسپت جدید به میان آورد، در نمایشگاه بین المللی پاریس ۲۰۱۶ در یک حرکت کاملا غافلگیرانه، جدیدترین کانسپت خود را با نام “ترزور (Trezor)” معرفی کرد. خودرویی اسپرت و کاملا آینده‌نگر که برای آن سیستم محرکی تمام الکتریکی ترتیب داده شده است.
خودروی اسپرت رنو با زبان طراحی نسل جدید این کمپانی و با طول کلی ۴٫۷ متری توسعه پیدا کرده است و از برخی ویژگی‌های پیشرفته و آینده نگرانه پیروی می‌کند. یکی از نکات جالب توجه طراحی این خودروی اسپرت، شیشه‌های قرمز رنگ و یک تکه آن است که از چهار گوشه کابین مربعی، سه گوشه جلو و اطراف آن را در بر گرفته است. دیگر طراحی منحصر به فرد این ماشین هم نحوه باز شدن درب آن و ورود سرنشینان به داخل کابین است. اگر به گالری تصاویر دقت کرده باشید، خواهید دید که سقف خودرو به همراه کاپوت جلو به صورت یک تکه ساخته شده که برای ورود به داخل کابین می‌بایست هر دوی آنان را بالا داد تا به کابین دسترسی پیدا کرد.

۱

خودروی مفهومی رنو

نه تنها یک طراحی ظاهری بسیار چشم نواز برای این اتومبیل ترتیب داده شده، بلکه الگوهای طراحی آن باعث شده ضریب آیرودینامیکی ۰٫۲۲ بدست آید که در زبان خودرویی بسیار آیرودینامیکی تلقی می‌شود، حال در کنار وزن تنها ۱۶۰۰ کیلوگرمی می‌توان عملکرد قابل ملاحضه‌ای را برای آن متصور شد.
برای بخش مولد قدرتی هم شرکت سازنده از سیستم رانشی خودروهای فرمول E استفاده کرده که می‌تواند قدرتی ۳۵۰ اسب بخاری و گشتاوری ۳۸۰ نیوتن متری به چرخ‌های عقب تحویل دهد. شاید در ظاهر این مقدار قدرت و گشتاور چندان زیاد به نظر نرسد، ولی در عمل می‌تواند شتابی صفر تا صد کمتر از ۴ ثانیه را برای ترزور رقم بزند. مجموعه باتری‌های خودرو هم به دو بخش تقسیم شده‌اند که برای ایجاد تعادل وزنی، یکی از آنان در جلوی اتومبیل و دیگری در عقب اتومبیل جاسازی شده‌اند.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: