خانه / اخبار / لیفان ۸۲۰ رقیبی جدی در بازار چینی‌ها

لیفان ۸۲۰ رقیبی جدی در بازار چینی‌ها

خودروی لیفان ۸۲۰ اولین خودروی لوکس شرکت لیفان چین می باشد. این شرکت به منظور حصول اطمینان از کیفیت و دوام این خودرو تست های فراوانی را چه در پروسه پیش تولید خودرو و چه پس از آن در نظر گرفته که در اینجا به صورت خلاصه به آنها می‌پردازیم.
کیفیت خودروها معمولاً از ۳ منظر قابل بررسی می‌باشند:
۱٫ عملکرد، که به بررسی شتاب، کشش موتور، فرمان پذیری و … می‌پردازد.
۲٫ امنیت و سطح فنی، که در آن سیستم‌های ایمنی و تجهیزات به کار رفته در در خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرند.
۳٫ و در نهایت دوام که عملکرد خودرو و کیفیت قطعات به کار رفته در آن در طول زمان می‌باشد.
به ادعای شرکت لیفان برای تولید این خودرو زنجیره تامین شرکت تحول اساسی را به خود دیده است و تمام قطعات و اجزا تشکیل دهنده خودرو چه در کارخانه مادر و چه در شرکت لیفان مورد تست و ارزیابی قرار گرفته‌اند. تامین قطعات لیفان۸۲۰ به عهده قطعه سازان نام آشنای جهان می‌باشد که می‌توان از آنها به شرکتDSI استرالیا،Bosch آلمان، JTERT ژاپن در تهیه سیستم‌های دینامیک و پایداری الکترونیکی، TAKATA ژاپن در تهیه کیسه های هوا، Valeo فرانسه برای سیستم های تهویه، HUF آلمان در قفل مرکزی، Dayco آمریکا در تهیه تسمه تایم و قطعات درگیر با آن اشاره نمود.
در حین تولید نیز شرکت لیفان بازرسی‌های سخت‌گیرانه‌ای وضع کرده که حذف کامل قطعات معیوب از پروسه تولید (به جای دوباره کاری و بازگرداندن به خط) یکی از آنهاست. شرکت لیفان در فرآیند تولید از روبات‌های پیشرفته‌ای استفاده کرده که اکثر آنها ساخت شرکت KUKA آلمان می‌باشند که یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه است.
تستهای انجام شده به همینجا ختم نمی‌شوند، پس از تولید خودرو به منظور بررسی سطح کیفی و فنی خودرو باید آن را مورد ارزیابی قرار داد. به این منظور خودرو لیفان ۸۲۰ مسیری ۳۵۰،۰۰۰ کیلومتری را در سرمای بسیار زیاد تا گرمای بالا پیموده است، تست‌های جاده‌ای با محوریت قابلیت اطمینان خودروی تولید شده امری ضروری در صنعت خودروسازی می‌باشد. شرکت لیفان سرمایه گذاری ۳۰ میلیون یوانی به منظور توسعه و شبیه سازی سایت تست خودرویی خود نموده است. این خودرو آزمایش‌هایی نظیر حرکت با سرعت محدود در مسیر ۳۰،۰۰۰ کیلومتری، تست عملکرد ایربگ خودرو در سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت، پیمودن ۵۴۳۰ متر با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و همچنین تست ۱۲۰ هزار کیلومتر در روسیه و ایران را پشت سر گذاشته است.
بازارهای روسیه و ایران از مهمترین بازارهای صادراتی لیفان می‌باشد، این شرکت به منظور حصول اطمینان از عملکرد مناسب این خودرو در جاده‌های این دو کشور به بررسی عملکرد لیفان۸۲۰ در جاده‌های برفی و یخ زده روسیه در دما ۴۰ درجه زیر صفر و همچنین جاده های گرم با دمای ۴۵ درجه بالاتر از صفر ایران اشاره نمود که به ادعای لیفان سیستم‌های خنک کننده موتور و گیربکس عملکرد مناسبی را از خود به نمایش گذاشتند.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: