خانه / اخبار / فولکس واگن بزرگترین خودروساز سال ۲۰۱۶ می شود

فولکس واگن بزرگترین خودروساز سال ۲۰۱۶ می شود

فولکس واگن با وجود بحران آلایندگی رکورد فروش جهانی تویوتا را شکست.
گروه فولکس واگن با وجود بحران کنونی آلایندگی دیزل گیت به صدر جدول فروش جهانی در نیمه اول سال ۲۰۱۶ دست یافت.
فولکس واگن گزارش فروش مجموعه خود که شامل خودروهای تجاری نیز می شود از ژوئن سال گذشته تا ژوئن امسال را اعلام کرد که بالغ بر ۵٫۱۲ میلیون دستگاه است. این رقم بیانگر ۱٫۵ درصد رشد فروش نسبت به همین دوره در سال گذشته است.
این رقم برای اولین بار در طی چهار سال رتبه اول فروش را از تویوتا گرفت. این غول ژاپنی در تمام برندهایش ۰٫۶ درصد افت فروش را تجربه کرد و کل فروش آن به ۴٫۹۹ میلیون دستگاه رسید.
مشکلات ایجاد شده برای شرکت های خدمات رسانی و تامین اجناس به تویوتا نیز اوضاع را وخیم تر کرد. در ماه فوریه، پس از وقوع انفجار در یکی از کارخانه های تامین فولاد، کارخانجات تویوتا در ژاپن به مدت یک هفته بسته شدند. بعد از آسیب دیدن یک کارخانه تامین کننده دیگر در اثر زلزله، هفته های بعدی نیز بی حاصل ماندند. تقاضای آمریکا برای تویوتا پریوس هیبرید نیز کاهش یافته است.
برند فولکس در گروه فولکس واگن به خاطر بحران دیزل گیت کاهش فروش را تجربه کرده است ولی تقاضا برای آئودی، پورشه و اشکودا به حدی زیاد بوده که فراتر از جبران این کاهش فروش برای گروه فولکس واگن بوده است. گروه فولکس واگن امیدوار است یک سال کامل افزایش فروش را تجربه کند و به رقمی فراتر از ۹٫۹۳ میلیون دستگاه که در سال گذشته ثبت شد برسد.
جنرال موتورز در میان خودروسازان دیگر در ایالت متحده بیشترین تعداد فروش را ثبت کرد و با فروش ۴٫۷۶ میلیون دستگاه به رتبه سوم در جهان دست یافت. با این وجود این رقم کاهش فروش به میزان ۱٫۲ درصد از ۶ ماه اول سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: