خانه / اخبار / فرجام نافرجام خودروهای پلاک اروندی در خوزستان

فرجام نافرجام خودروهای پلاک اروندی در خوزستان

پس از سه سال کش و قوس میان استاندار قبلی خوزستان و کابینه دولت یازدهم مبنی بر لغو تردد خودروهای اروندی در محدوده خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتر بالاخره شب گذشته رئیس سازمان بازرسی کشور آب پاکی را روی دست مالکان خودروهای پلاک اروندی ریخت و خبر ابطال حکم تردد این خودروهای خارج از محدوده را اعلام کرد.

داستان خودروهای اروندی در خوزستان از زمان اعلام هدیه دولت به خوزستانی ها توسط مقتدایی تا به امروز همچون کلاف سردرگمی بود که هر چند مدت یکبار اظهارات جدیدی در مورد آن ارائه میشد و دلنگرانی های فراوانی برای شهروندان استان خوزستان رقم می زد.

در بازه زمانی سه ساله صف بندی های بوجود آمده و رجزخوانی های گاه و بی گاه کابینه دولت یازدهم و استاندار خوزستان،هر از چند گاهی تیتر رسانه های بومی استان را به خود اختصاص میداد و موجبات دلنگرانی مالکان خودروهای پلاک اروندی را فراهم میکرد و در نهایت هم با دلگرمی مقتدایی استاندار وقت خوزستان این قضیه برای مدتی ختم به خیر میشد.

به یاد داریم مقتدایی استاندار قبلی خوزستان در آخرین نشست سخنگوی دولت با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص سرنوشت مبهم تردد خودروهای پلاک اروندی در استان از سوی هیات دولت مانند همیشه گارد دفاعی گرفت و گفت : مبحث خودروهای پلاک اروندی را ول کنید آن یک مساله میان بنده و دولت است و تمام شد شما خواهشا با این ماشین ها در خیابان ها ویراژ ندهید .

اما در نهایت دیوان عدالت اداری آب پاکی را روی دست صاحبان خودروهای اروندی خوزستان ریخت تا مالکان خودروهای پلاک اروندی تکلیف خود را دانسته و از شنیدن خبرهای ضد و نقیض رهایی یابند.

رئیس سازمان بازرسی روز گذشته در سفر به یکی از استانها خبر از لغو مجوز تردد خودروهای پلاک اروندی خارج از محدوده خبر داد.

رئیس سازمان بازرسی کشور واردات خودروهای پلاک اروندی را ضربه به تولید عنوان کرد و گفت : با رای دیوان عدالت مصوبه شورای تامین استان خوزستان مبنی بر تردد خودروهای پلاک اروندی در سطح استان خوزستان باطل اعلام میشود.

بالاخره ته داستان خودروهای پلاک اروندی که تا حدودی از ابتدا معلوم بود و میشه گفت منشا اختلاف دولت و استاندار وقت خوزستان بود تمام شد آن هم زمانی که استان خوزستان بیش از یک ماه است توسط سرپرست اداره شده و نبود حامی خودروهای پلاک اروندی باعث شده که سرنوشت نامعلومی که بیم آن دائما صاحبان خودروهای پلاک اروندی را تهدید می کرد به وقوع بپیوندد.

هرچند از ابتدا پیش بینی میشد مصوبه شورای تامین استان چندان دوام نداشته باشد و برنده جدال میان استانداری خوزستان و هیات دولت یازدهم، مقتدایی نباشد  و بالاخره دولت تدبیر وامید این کشتی گرفتار را به نفع خود به ساحل خواهد رساند.

اما حالا پیش آمده آنچه این روزها برای مردم استان خوزستان اهمیت پیدا کرده است عواقب تصمیمات دولت در این زمینه است. حالا که سکانداران دولت، تصمیم بر لغو بخشنامه استاندار خوزستان گرفتند چه سرانجامی در انتظار هزاران خوزستانی که شاید تمامی سرمایه زندگی خود را صرف خرید این خودرو ها کرده اند، خواهد آمد و چه کسی خسارت ناشی از تصمیم استاندار خوزستان و لغو آن را جبران خواهد کرد.آن هم در زمانی که دیگر مقتدایی نیست تا به قول خود فوت کوزه گری  اش را خرج خودروهای پلاک اروندی کند.

به گفته مقتدایی پرونده خودروهای پلاک اروندی مساله ای میان دولت و او بود که تمام شد که به گویی تمام شدن آن پیوند عجیبی با حذف مقتدایی از صحنه استانداری خوزستان داشت که پس از مقتدایی سرانجام پلاک اروندی سواران به نافرجامی ختم شد.

پرونده خودروهای پلاک اروندی و استاندار قبلی خوزستان  و دولت یازدهم بعد از سه سال بسته شد و بازنده اصلی این پرونده مردم بودند که بر مبنای وعده استانداری که از اختیارات خود استفاده کرده چنین مجوزی صادر کرد سرمایه خود را به سمت خرید خودروهای وارداتی روانه کردند و مالک خودروهای پلاک اروندی شدند که سرنوشتشان چندان روشن نیست.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

یک دیدگاه

  1. یعنی چی؟مگه میشه آخه؟پ تکلیف ماهایی که ماشین پلاک اروند داریم در اکثر نقاط خوزستان باید چکار کنیم؟مگه میشه به یکباره به ما مردم ضرر بزنن؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: