خانه / اخبار / فراخوان همزمان کیا و هیوندای برای باز شدن ناگهانی درب موتور

فراخوان همزمان کیا و هیوندای برای باز شدن ناگهانی درب موتور

دو خودروساز کره‌ای هیوندای و کیا به طور همزمان فراخوان بازبینی برای بیش از ۳۰۰ هزار خودروی معیوب دادند.
کیا و هیوندای در مجموع برای ۳۰۰ هزار و ۸۰۰ خودروی تولیدی در دو کمپین ایمنی جداگانه فراخوان بازبینی و رفع عیب دادند که فعلا در ایالات متحده آمریکا بررسی و بازبینی می‌شود. مشکل ذکر شده برای محصولات این دو شرکت خودروساز کره‌ای، مربوط به قفل کاپوت موتور می‌شود که بعضا در هنگام رانندگی باز شده و مانع از دید راننده می‌شود و در شرایط بحرانی دچار حادثه می‌شود.
این فراخوان بزرگ بخش بزرگی از آن که حدود ۲۱۹ هزار و ۸۰۰ نمونه می‌شود، مربوط به محصولات کیا و مدل “سدونا” است که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ تولید و روانه بازار شده‌اند. به طور دقیق‌تر، شرکت خودروسازی کیا اعلام کرده که تمامی مدل‌های تولیدی کیا سدونا از ۱۵ ژوئن سال ۲۰۰۵ میلادی لغایت ۴ آوریل ۲۰۱۴ میلادی نیاز به بازبینی و در صورت وجود مشکل، رفع عیب دارند.

۱

امکان باز شددن ناگهانی درب موتور برخی مدل های کیا و هیوندای در اثر خرابی قفل نگهدارنده این قطعه وجود دارد

در محدوده‌ای کوچک‌تر از این فراخوان یعنی حدود ۸۱ هزار خودروی باقی مانده، مربوط به مدل “توسان” از شرکت خودروسازی هیوندای می‌شود که اکثر آن‌ها مدل‌های ۲۰۱۶ هستند. به عبارتی دقیق‌تر، هیوندای مدل‌های تولیدی از ۱۹ می ۲۰۱۵ الی ۱۴ مارس ۲۰۱۶ را در محدوده فراخوان خود قرار داده است.
برای سدونا، کیا می‌گوید که قفل هود موتور ممکن است زنگ زده باشد و به درستی کاپوت را نگه ندارد و باعث باز شدن آن در هنگام حرکت شود. برای توسان هم شرکت خودروسازی هیوندای اعلام کرده که از قفل‌های ناایمن و نامناسب برای نگهداری کاپوت موتور استفاده شده که مستعد باز شدن در هنگام حرکت هستند.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: