خانه / اخبار / صادرات محصولات سایپا به ۱۹ کشور جهان

صادرات محصولات سایپا به ۱۹ کشور جهان

گروه خودروسازی سایپا محصولات خود را به بازارهای عراق، سوریه، ونزوئلا، آذربایجان، ارمنستان، اوکراین، افغانستان، مصر، الجزایر، لیبی، سنگال، غنا، ساحل عاج، نیجریه، کامرون، سودان،جیبوتی، اتیوپی و اخیرا کشور لبنان صادر می کند.

از سال ۱۳۸۹ سهم گروه سایپا در صادرات خودرو کشور از ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است.

به گزارش کارزنیوز به نقل از ایرنا، در این گزارش آمده است: در سال ۹۴ نیز گروه خودروسازی سایپا، علیرغم وجود مشکلات موجود در حوزه بین الملل، توانسته است با صادرات بیش از ۱۰۰ میلیون دلار خودرو و قطعات، بیش از ۶۰ درصد صادرات خودرو کشور را به خود اختصاص دهد.

سایپا، قیمت رقابتی، مصرف سوخت اقتصادی، خدمات پس از فروش و قیمت مناسب قطعات یدکی را دلایل موفقیت صادراتی خود می داند.

این گزارش می افزاید: اضافه شدن محصولات و آپشن های جدید در سال جاری و آینده به سبد محصولات صادراتی شرکت سایپا قدرت انتخاب مشتریان را در بازارهای هدف افزایش خواهد داد و به تبع آن با بهبود وضعیت اقتصادی بازارهای هدف و فضای کسب و کار بین المللی تحقق اهداف صادراتی را میسر خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: با تسهیل ارتباط با خودروسازان بین المللی، فرصت جدیدی برای صادرات قطعات ایجاد شده و گروه خودروسازی سایپا با اتکا به توانمندی های قطعه سازی کشور در صدد یافتن جایگاه مناسب این صنعت در زنجیره تامین خودروسازان جهانی است.

براساس برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو کشور در سال ۱۴۰۴ باید به سه میلیون دستگاه در سال افزایش یابد و یک سوم آن صادر شود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخرین گزارش خود در خصوص تولید خودرو در کشور، چندی پیش اعلام کرد: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، ۵۳۴ هزارو ۴۰۲ دستگاه انواع خودروی سواری در کشور تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۶٫۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش در این دوره زمانی، ۱۳۱ هزار و ۸۴۰ دستگاه انواع پراید، ۷۲ هزار و ۹۸۹ دستگاه پژو ۴۰۵، ۶۴ هزار و ۶۸۵ دستگاه پژو ۲۰۶، ۵۸ هزار و ۷۲۲ دستگاه پژو پارس، ۴۲ هزار و ۲۶۶ دستگاه تیبا ۲۰۰X و ۲۳ هزار دستگاه سمند تولید شده است.

بر اساس این گزارش همچنین ۳۲ هزار و ۲۵۵ دستگاه محصولات رنو، ۲۳هزار و ۶۹۹ دستگاه خوروی mvm، ۳۰ هزار و ۴۱۴ دستگاه تندر ۹۰ ، ۲۴هزار و ۲۸۱ دستگاه پراید نسیم و صبا، ۱۵هزار و ۳۳۸ دستگاه جک و لیفان، ۷ هزار و ۶۰۵ دستگاه پراید ۱۳۲، ۱۰ هزار و ۵۶۰ دستگاه خودروی دنا، ۱۳هزار و ۷۷۸ دستگاه برلیانس و ۱۲هزار و ۵۳۳ دستگاه ساندرو از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه تولید شده است.

همچنین در این مدت چهار هزار و ۹۸۸ دستگاه رانا، پنج هزار و ۴۵۰ دستگاه سراتو، پنج هزار و ۲۴۱ دستگاه پارس تندر، ۲ هزار و ۵۰ دستگاه تیبا X200 دو گانه سوز، یک هزارو ۴۷۳ دستگاه مزدا ۳، ۹۶۴ دستگاه هایما، ۱۷۵دستگاه آسا و به تعداد ۲۸۸ دستگاه تیبا X100 تولید شده است.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: