خانه / اخبار / سوپر اسپرت پژو برای رالی داکار +عکس

سوپر اسپرت پژو برای رالی داکار +عکس

تازه‌ترین دستپخت سوپر اسپرت پژو به یکی از خبرسازترین خودروهای جهان تبدیل شده است.

 این شاهکار دیدنی ۳۰۰۸ دی‌کی‌آر (۳۰۰۸ DKR) نام دارد. یکی از مجلات علمی جهان درباره این خودرو می‌نویسد: پژو ۲۰۰۸ دی‌کی‌آر آمد و رفت. حالا صحبت از یک ارتقای دیدنی است، چون جانشین آن یعنی ۳۰۰۸ دی‌کی‌آر برای تسخیر جاده‌های سخت کوهستانی آمده است. این خودرو واقعا عصبانی است!

به گزارش کارزنیوز به نقل از جام جم، تیم پژو ـ توتال ـ ردبول برای رقابت‌های نفسگیر رالی داکار آماده می‌شود. آنها برای این مسابقه دیدنی از مدت‌ها پیش دست به کار شده و حالا مدل ۳۰۰۸ دی‌کی‌آر را به عنوان نتیجه نهایی تلاش خود به دنیا معرفی کرده اند و چه جایی بهتر از نمایشگاه خودروی پاریس که آن را یکی از سه آوردگاه مهم خودرویی دنیا به شمار می‌آورند. نسخه قبلی این خودرو یعنی ۲۰۰۸ دی‌کی‌آر رالی ۲۰۱۶ داکار را فتح کرده بود. به همین دلیل همگان منتظر بودند تا محصول بعدی پژو برای این فصل مهم ترین رالی دنیا را ببینند. ۳۰۰۸ دی‌کی‌آر در قیاس با فاتح دور قبلی این رالی گشتاور بیشتری داشته و در عین حال به روزرسانی‌های چشمگیری در سیستم تعلیق آن صورت گرفته است. استفاده از دو تم رنگی سیاه و سفید و تلفیق هنرمندانه آنها پایان خوشی بر تلاش طراحان و مهندسان پژو بوده است. پژو سال ۱۳۹۴/ ۲۰۱۵ به رالی داکار بازگشت، درحالی بود که ۲۵ سال از این رقابت‌های مهم کنار کشیده بود. این خودروساز در سال‌های ۱۳۶۶/ ۱۹۸۷ و ۱۳۶۹/ ۱۹۹۰ فاتح این رالی شده بود. این موفقیت‌ها کافی بود تا بسیاری از علاقه‌مندان به رقابت‌های رالی داکار این سؤال را از خود بپرسند که چرا خبری از پژو نیست؟

اما علت هرچه بوده مهم نیست؛ مهم این است که پژو باز هم بازگشته و همگان بخوبی می‌دانند این خودروساز فرانسوی بازگشت بی‌دلیلی نداشته است. قطعا پژو برای فتح چندباره رالی داکار به غیبت ربع قرن خود پایان داده و حالا که قهرمانی دور پیش را یدک می‌کشد با رونمایی از ۳۰۰۸ دی‌کی‌آر خط و نشان جدی برای سایر رقبا کشیده است.

یک استراتژی پذیرفته شده میان خودروسازانی همچون پژو درباره شرکت در رقابت‌هایی از این دست وجود دارد که می‌گوید: وقتی برنده هستی، نیازی نداری تغییرات زیادی ایجاد کنی! اما به این واقعیت هم باید توجه داشت که نباید از باد و غرور ناشی از پیروزی‌ها سرمست شد و خوابید، زیرا رقبا در حال نزدیک شدن هستند. حرکت پژو از ۲۰۰۸ دی‌کی‌آر به ۳۰۰۸ دی‌کی‌آر نیز به واسطه عمل به چنین استراتژی بوده است. مهندسان این شرکت حتی به ارتقای سیستم تهویه مطبوع هوای این خودرو هم توجه کرده‌اند تا راننده و نقشه خوان در بهترین شرایط ممکن در رالی شرکت کنند. در نگاه اول چنین کاری چندان منطقی به نظر نمی‌رسد، چون اینجا صحبت از رانندگی در مسیرهای سخت و نه لذت بردن از تماشای مناظر اطراف است. اما مهندسان پژو پس از بررسی‌های مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که در یک دمای مناسب، عملکرد راننده و نقشه خوان بهتر خواهد بود و این یعنی افزایش بخت قهرمانی در رالی داکار.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: