خانه / اخبار / سرمایه گذاری سامسونگ در BYD چین

سرمایه گذاری سامسونگ در BYD چین

کمپانی سامسونگ برای تحقق اهداف خود در تبدیل شدن به یک بازیکن بزرگ‌تر در صنعت خودروسازی جهان، نسبت به خرید یک سهم عمده از نام تجاری BYD در چین خواهد کرد.
به گزارش کارزنیوز، کمپانی سامسونگ قصد دارد بخشی از سهام وسایل نقلیه الکتریکی BYD را در اختیار خود قرار دهد که فعلا مذاکرات و جزییات آن در پشت درهای بسته قرار دارد و هر دو کمپانی مذکور صحبتی در رابطه با این اقدام نکرده‌اند.
براساس گفته‌ها، سامسونگ قرار است ۴ درصد از سهم بخش وسایل نقلیه الکتریکی BYD معادل ۴۰۶ میلیون یورو (۴۴۹ میلیون دلار) را خریداری کند. این خودروساز چینی تایید کرده که بخشی از سهام شرکتش را به کمپانی سامسونگ واگذار کرده، ولی فروش ۴ درصدی این بخش را نه تایید و نه انکار کرده است.
هدف از خرید سهام BYD توسط سامسونگ هم علاوه بر داشتن فعالیتی بیشتر در صنعت خودروسازی جهان، باتوجه به سوق دادن صنعت خودروسازی به سمت مدرنیته و هوشمند سازی، به این خاطر است که از تراشه‌های تولیدی خود در محصولات الکتریکی استفاده کند.
در حال حاضر کمپانی سامسونگ توان تولید تراشه‌های اختصاصی برای تلفن‌های هوشمند را دارد و یا حتی سفارش تولید پردازنده‌های A9 محصولات اپل را هم در دست دارد، حال کمپانی سامسونگ قصد دارد توانایی‌های خود در صنعت خودروسازی را با کمک ماشین‌های الکتریکی BYD به نمایش بگذارد.
شرکت خودروسازی BYD هم یکی از بازیگران خوب چینی در بخش خودروهای الکتریکی است که مهم‌ترین همکاری‌های آن در سطح جهانی، با کمپانی دایملر در مرکز “دنزا” واقع در لندن، انگلستان بوده است. این خودروساز همچنین موفق به حضور در نمایشگاه بین المللی آمریکای شمالی برای نمایش محصولاتش شده است.

همچنین ببینید

رونمایی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت این شرکت

کارزنيوز- شرکت آلمانی فولکس واگن از اولین خودروی خودران ساخت خود رونمایی کرد. پیش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: