خانه / اخبار / رشد تولید دوگانه‌سوزها

رشد تولید دوگانه‌سوزها

کارزنیوز: براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۹ماهه سال‌جاری، خودروسازان در مجموع ۱۶۰ هزار و ۵۹۰ دستگاه انواع خودرو دوگانه‌سوز تولید کردند که آمار مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد حدود ۱۶ درصدی تولید این خودروها حکایت دارد.
براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۹ماه ابتدایی سال‌جاری شرکت ایران خودرو با تولید ۱۴۳ هزار و ۸۴ دستگاه خودرو دوگانه‌سوز بیشترین تولید را به خود اختصاص داده است. تولید دوگانه‌سوزها در این شرکت در مقایسه با سال گذشته رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد. اما سایپا و پارس‌خودرو طی این مدت در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۶ دستگاه انواع خودرو سواری دوگانه‌سوز تولید کردند که پنج هزار و ۳۴۷ دستگاه از خودروهای مذکور در شرکت پارس‌خودرو و ۱۲ هزار و ۱۵۹ ‌دستگاه نیز در شرکت سایپا تولید شده است. بر این اساس سایپا و پارس‌خودرو در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت حدود ۳۵ درصدی در تولید دوگانه‌سوزها مواجه شده‌اند.
بر این اساس افزایش تولید دوگانه‌سوزها در حالی است که شرکت ایران‌خودرو در سال گذشته تولید تندر ۹۰ دوگانه‌سوز را آغاز کرد، اما در سال‌جاری تولید این خودرو نیز متوقف شده است. با وجود این بیشترین درصد تولید دوگانه‌سوزها در میان شرکت‌های خودروساز متعلق به پژو ۴۰۵ است. این خودرو با تولید ۱۰۹ هزار و ۶۹۹ دستگاهی توانسته در صدر جدول تولید دوگانه‌سوزها قرار بگیرد. بعد از این خودرو سمند دوگانه‌سوز با تولید ۲۴ هزار و ۶۹۴ دستگاه در رتبه دوم تولید دوگانه‌سوزها قرار گرفته است. بعد از محصولات ایران خودرو، پراید توانسته با تولید ۱۲ هزار و ۹۱۷ دستگاهی در رتبه سوم جای بگیرد. پس از این خودروها نیز به ترتیب پژو پارس با تولید هشت هزار و ۶۹۱ دستگاهی وتیبا با تولید چهار هزار و ۵۸۹ دستگاهی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. رشد تولید دوگانه‌سوزها در حالی است که در نیمه اول سال‌جاری شماره‌گذاری این خودرو به‌دلیل عدم ارتقای سیستم سوخت‌رسانی آنها به یورو ۴، از سوی پلیس راهور متوقف شد.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: