خانه / اخبار / خودروسازان خارجی در حال بازگشت به ایران

خودروسازان خارجی در حال بازگشت به ایران

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: باید صبر کرد تا در درازمدت تاثیرات برجام بر صنعت خودروی ایران نمایان شود.

امرالله امینی اظهار کرد: پیش از برجام و در زمان تحریم برخی ارتباطات خارجی صنعت خودرو قطع شده بود که این ارتباطات مجددا در حال برقراری است.

به گزارش کارزنیوز به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه خودروسازان خارجی که پیش از تحریم‌ها در صنعت خودروی ایران فعال بودند مجددا در حال بازگشت هستند، خاطرنشان کرد:‌ برخی خودروسازان فرانسوی مانند پژو همکاری با صنعت خودروی ایران را مجددا آغاز کرده‌اند اما هنوز در ابتدای راه هستند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: ‌باید صبر کرد تا فرایند اجرایی شدن قراردادهای خارجی خودروسازان پس از برجام طی شود تا آثار آن بر صنعت خودروی داخلی نمایان شود.

وی افزود: البته انتظار می‌رود که همکاری صنعت خودرو با خودروسازان خارجی تنها محدود به خودروسازان فرانسوی مانند پژو و رنو نشده و با خودروسازان مطرح کشورهایی چون آلمان و ژاپن نیز همکاری‌ها آغاز شود.

امینی با بیان اینکه امیدواریم همکاری‌های خارجی صنعت خودرو منجر به تولید خودروهایی با کیفیت و قیمت مناسب در داخل کشور شود، تصریح کرد: اگرچه هنوز اثرات برجام بر صنعت خودرو نمایان نیست اما زمینه را برای بهبود وضعیت صنعت خودروی ایران فراهم کرده است.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: