خانه / اخبار / حل مشکل مبادلات بانکی خودروسازان ایرانی

حل مشکل مبادلات بانکی خودروسازان ایرانی

در حالی ازسرگیری تبادلات بانکی و بازگشت آن به روال عادی یکی از موضوعات مهم درکاهش هزینه خودروسازی کشور عنوان می‌شود که عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان از آغاز تبادلات بانکی میان ایران و فرانسه از طریق یکی از بانک‌های معتبر فرانسوی خبر داد.

محمدرضا نجفی‌منش  می‌گوید: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به فرانسه در دیدار با مقامات فرانسوی بحث آغاز تبادلات بانکی از طریق یکی از بانک‌های مطرح فرانسوی را نهایی کرده است. براین اساس یکی از مشکلات صنعت خودرو که روند کند ازسرگیری تبادلات بانکی با شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز فرانسوی بود به‌زودی حل خواهد شد. به گزارش دنیای اقتصاد ، در شرایطی این موضوع مطرح می‌شود که گشایش اعتبار و انتقال پول و همکاری بانک‌ها نقش بسیار مهمی در اجرایی شدن قراردادهای خودرویی دارند. در همین زمینه محمدرضا نجفی‌منش می‌گوید: اجرایی‌ شدن قراردادها و تفاهم‌نامه‌های خودروسازان و قطعه‌سازان منوط به آغاز تبادلات بانکی است و از آنجا که روند این موضوع بسیار کند است در صورت همکاری این بانک فرانسوی بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
موضوع دیگری که در این میان حائز اهمیت است بحث کاهش هزینه شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز به‌واسطه لغو تحریم‌های بین‌المللی و به‌دنبال آن آغاز مبادلات بانکی با کشورهای اروپایی است. یکی از عواملی که در دوران تحریم موجب افزایش هزینه صنعت خودرو ایران می‌شد، بحث دور زدن تحریم‌ها به‌خصوص در زمینه مبادلات مالی بود؛ بنابراین در صورت حل مشکل نقل‌وانتقال پول از طریق این بانک فرانسوی، صنعت خودرو ایران می‌تواند در ارتباط با شرکای فرانسوی تا حدودی هزینه‌هایش کاهش یابد.

همچنین ببینید

رشد ارزش پرتفوی درسبد فروردین ماه خبهمن

کارزنيوز- شرکت گروه بهمن در فروردین ماه سهام یک شرکت بورسی را خرید ولی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: