خانه / اخبار / حرکت آهسته رشد تولید خودرو

حرکت آهسته رشد تولید خودرو

آمار تولید بهاره خودروسازان داخلی در حالی اعلام شد که طبق آن، تیراژ انواع خودروهای سواری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ناچیزی را تجربه کرده است.

بنابر آمار منتشره از سوی وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، خودروسازان داخلی طی سه ماه نخست امسال در مجموع ۲۲۵هزار و ۱۳۷ دستگاه انواع محصولات سواری را به تولید رسانده‌اند که این میزان نشان از رشد ۰۳/ ۰ درصدی تولید خودرو نسبت به فصل بهار سال گذشته دارد. به گزارش دنیای اقتصاد ، با این وجود آمار تولید خودرو در خردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۵/ ۶ درصدی تولید در شرکت‌های خودروساز خبر می‌دهد؛ به‌طوری‌که تیراژ تولید در خردادماه برابر با ۹۸ هزار و ۵۶۸ دستگاه بوده است.

بر این اساس، ایران‌خودرو با تولید ۱۲۸ هزار و ۳۱۶ دستگاه در بهار امسال بیشترین تیراژ تولید را به خود اختصاص داده است. با این وجود، تیراژ تولید این شرکت نشان از افت ۸/ ۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دارد. این در حالی است که سایپا با تولید ۶۱ هزار و ۵۸ دستگاهی در سه ماه ابتدایی امسال رشدی۰۱/ ۱ درصدی را نسبت به بهار ۹۴ به دست آورده است. پارس‌خودرویی‌ها نیز با تولید ۳۵ هزار و ۷۶۳ دستگاهی، رشد تیراژ ۱/ ۴۸ درصدی را تجربه کرده‌اند. رشد ناچیز تولید خودرو در فصل بهار در شرایطی است که بازار خودرو کشور هم‌اکنون در رکود به‌سر می‌برد و مشتریان به دلایل مختلف از جمله انتظار برای ورود خودروهای جدید و قیمت بالا تمایلی به خرید از خود نشان نمی‌دهند. با این حال، خودروسازان داخلی قصد دارند طی سال جاری حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه انواع محصولات سبک و سنگین را به تولید برسانند. این موضوع در حالی است که خودروسازان به‌دلیل شرایط رکودی حاکم بر بازار در سال ۹۴ نیز نتوانستند تولید ۴/ ۱ میلیون دستگاهی خود را محقق کنند. بر این اساس و با توجه به روند کنونی تولیدخودرو در کشور بسیاری از کارشناسان تحقق تیراژ تولید خودرو در سال جاری را چندان محتمل نمی‌دانند.

افت تولید محصولات پژویی
به سراغ آمار تولید بهار امسال خودروسازان داخلی برویم و ببینیم غول‌های جاده مخصوص چه افت‌و‌خیزی را در این بازه زمانی تجربه کرده‌اند. آن طور که آمار می‌گوید، ایران خودرویی‌ها نتوانسته‌اند در بهار امسال به روند رو به رشد خود در تولید محصولات پژو ادامه دهند؛ به‌طوری‌که به‌جز ۴۰۵ دیگر محصولات پژویی این شرکت افت تولید را تجربه کرده‌اند.

بر این اساس، پژو ۲۰۶ در سه ماه ابتدایی امسال ۲۸ هزار و ۵۶۰ دستگاه تیراژ داشته که سبب شده تولید این خودرو افتی ۲/ ۲ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کند. دیگر محصول پژویی ایران‌خودرو به نام پارس نیز کاهش تیراژ را در سه ماه ابتدایی امسال تجربه کرده است؛ این محصول که علاوه‌بر تهران، در سایت‌های خراسان، مازندران و فارس ایران‌خودرو نیز به تولید می‌رسد، تیراژی ۲۶ هزار و ۳۹۲ دستگاهی در سه ماه نخست امسال داشته و این آمار سبب شده تولید پارس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،۳۱  درصد افت را تجربه کند. در این میان اما پژو ۴۰۵ دیگر محصول پژویی ایران خودرو در سه ماه نخست امسال ۳۴ هزار و ۸۲۲ دستگاه تیراژ داشته که در مقایسه با بهار ۹۴، حدود ۱۴ درصد افزایش داشته است. ایران خودرو و پژو که قرارداد همکاری مشترک خود را زمستان سال گذشته به امضا رساندند، قرار است تا چندی دیگر فعالیت مشترک خود را آغاز کنند. اگر این اتفاق رخ بدهد، محصولات جدیدی از این دو شرکت روانه بازار ایران خواهد شد. در میان محصولات ایران خودرو اما سمند نیز توانسته‌، افزایش تیراژ را در کارنامه خود ثبت کند. آبی‌های جاده مخصوص توانسته‌اند با تولید ۲۴ هزار و ۲۳۳ دستگاه سمند، رشد ۳۷/ ۷درصدی را در مقایسه با بهار سال گذشته به ثبت برسانند. سمند از جمله خودروهایی‌ است که در ایران خودروی مرکزی، ایران خودرو تبریز و ایران خودرو مازندان به تولید می‌رسد. در این میان اما رانا با افت تولید روبه‌رو شده است. این خودرو که جزو محصولات داخلی به شمار می‌رود، در سه ماه ابتدایی امسال ۲۸۶۰ دستگاه تیراژ داشته و این آمار سبب شده تا رانا در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۸/ ۵۲ درصد کاهش تولید را تجربه کند. دیگر محصول ملی ایران خودرو یعنی دنا نیز با تیراژ تولید ۴۶۱۳ دستگاهی در مقایسه با بهار سال گذشته افت ۷/ ۲۶ درصدی داشته است.

سری به شاسی‌بلندهای تولیدی این شرکت بزنیم. هایما خودروی چینی شاسی‌بلند آبی‌های جاده مخصوص که تولید آن در مردادماه سال گذشته آغاز شد، در سه ماهه ابتدای سال جاری تیراژ ۴۷۸ دستگاهی را به ثبت رسانده است. این محصول چینی شرکت ایران خودرو از آغاز تولید در سایت خراسان این شرکت به تولید رسیده است. اما سوزوکی گرند ویتارا، دیگر خودروی شاسی‌بلند آبی‌های جاده مخصوص که در سایت خراسان به تولید می‌رسد نیز در سه ماه نخست سال جاری، ۱۱ دستگاه تیراژ داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت
۴/ ۹۴ درصدی را تجربه کرده است.

افت تولید پراید
اما به سایپا برویم و ببینیم دومین خودروساز بزرگ ایران چه کارنامه تولیدی در بهار امسال از خود به جا گذاشته است. آمار می‌گوید، سایپا توانسته با کمک پارس‌خودرو در مجموع ۵۳ هزار و ۳۲۲ دستگاه پراید را در بهار امسال به تولید برساند، تا این محصول همچنان پرتیراژترین خودرو تولید داخل باشد. با توجه به آمار منتشره، تولید پراید در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته، افت ناچیزی را تجربه کرده است. این موضوع در حالی است که پراید معمولا افزایش تیراژ را در آمارهای منتشره به ثبت می‌رساند.

هر چه هست، از مجموع پرایدهای تولیدی، ۱۹ هزار و ۵۸ دستگاه را پارس‌خودرویی‌ها تولید کرده‌اند و ۳۴ هزار و ۲۶۴ دستگاه دیگر نیز سهم سایپایی‌ها است. اما در بین دیگر محصولات تولیدی سایپا، تیبا نیز با افت تولید مواجه شده است، خودرویی که سایپایی‌ها آن را محصول ملی خود می‌دانند. تیبا که علاوه‌‌بر سایت مرکزی سایپا، میهمان سایت کاشان این شرکت نیز هست، در مجموع طی سه ماه نخست امسال ۲۱ هزار و ۵۴۶ دستگاه تیراژ داشته که این آمار از افت ۳/ ۶ درصدی تولید تیبا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد. در این میان، شرکت سایپا در سه ماه ابتدایی امسال دو هزار و ۷۶۱ دستگاه سراتو را نیز مونتاژ کرده‌اند تا تیراژ این خودروی کره‌ای در ایران ۹/ ۱۵ درصد افزایش یابد.

از سراتو که بگذریم، دیگر محصول مونتاژی سایپا یعنی برلیانس چینی، در سه ماه نخست سال جاری تیراژ ۱۷۲۴ دستگاهی داشته است؛ حال‌آنکه‌ تیراژ تولید این خودرو در بهار سال گذشته ۵۵ دستگاه بوده است؛ بنابراین تولید این خودرو در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۰۳۴ درصدی مواجه شده است. این محصول در شرکت پارس‌خودرو نیز مونتاژ می‌شود و طبق آمار، پارس‌خودرویی‌ها در بهار امسال ۳۸۴۰ دستگاه از آن را به مونتاژ رسانده‌اند تا تیراژ این خودروی چینی در مقایسه با بهار سال گذشته ۴۷۴ درصد رشد را نشان دهد.

پارس‌خودرویی‌ها اما یک محصول مونتاژی دیگر نیز به نام B90 یا همان ساندرو را در میان محصولات خود دارند که در بهار امسال، تعداد ۴۴۴۷ دستگاه از این خودرو به تولید رسیده است. تیراژ تولید این خودرو از ابتدای سال جاری به‌دلیل اجرای توافق هسته ای و ورود مستقیم قطعات به کشور با رشد مواجه بوده است؛ به‌طوری‌که تولید این خودرو در بهار سال جاری رشد ۴۱۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. ساندرو از جمله محصولات رنو است که براساس قرارداد پلت‌فرم مشترک X90 باید چند سال پیش در پارس‌خودرو به تولید می‌رسید، اما به‌دلیل تحریم ها تولید این خودرو عملیاتی نشد.

خیز تندر ۹۰
سری هم به تندر۹۰ بزنیم، خودرویی که رشد تولیدش در میان سایر محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز بسیار به چشم می‌آید. این در حالی است که تولید این خودرو در فصل بهار سال گذشته با افت قابل‌توجهی مواجه بود. عامل اصلی در افت تولید این محصول شرکت رنو طی سال‌های گذشته، کمبود قطعات از یک سو و مشکلات موجود بر سر راه نقل و انتقال پول از سوی دیگر بوده است که با اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های بین‌المللی در بهمن ماه سال گذشته این مشکلات مرتفع شده است. بنابراین با رفع محدودیت‌ها از اوایل سال جاری شاهد رشد تولید تندر ۹۰ در دو خودروسازی بزرگ کشور هستیم.

آن طور که آمار وزارت صنعت می‌گوید، در مجموع ۱۴ هزار و ۷۳۴ دستگاه تندر۹۰ طی بهار امسال در جاده مخصوص به تولید رسیده است که این آمار از رشد ۱۱۴ درصدی تولید تندر نسبت به بهار ۹۴ حکایت دارد. براین‌اساس، ایران‌خودرو با تولید ۶ هزار و ۳۱۶ دستگاه تندر ۹۰ در فصل بهار توانسته نسبت به بهار سال گذشته رشد ۱۰۹ درصدی را در کارنامه خود ثبت کند.

تندرپارس خودرو نیز در سه ماه نخست سال جاری با رشد مواجه شده‌ است؛ به‌طوری‌که پارس‌خودرویی‌ها در بهار سال جاری با تولید ۸۴۱۸ دستگاه خودرو توانستند نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۱۸ درصدی را به ثبت برسانند.

۱

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: