خانه / اخبار / جایگاه تاسف بار کیفیت خودروهای ایرانی در سطح جهان

جایگاه تاسف بار کیفیت خودروهای ایرانی در سطح جهان

نتایج ارزیابی‌ها نشان‌دهنده جایگاه پایین ایران در رتبه‌بندی جهانی کیفیت اولیه خودروهای تولیدی در جهان است. صنعت خودروی ایران حتی جایگاهی پایین‌تر از صنعت خودروی نوپای چین دارد.شاخص IQS به بررسی کیفیت اولیه خودروهای تولیدی از دیدگاه مشتریان پرداخته و به عبارتی تعداد عیوب مشاهده شده در هر ۱۰۰خودروی تولیدی در سه ماهه اول مالکیت آن را از نظر مشتریان، بررسی می‌کند. براساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در میان ۶ کشور مورد بررسی، ایران جایگاه آخر را از نظر میانگین کیفیت اولیه خودروهای تولیدی به دست آورده است.
به نقل از ایسنا، در این زمینه وضعیت شاخص IQS در شش کشور آلمان، ژاپن، کره‌جنوبی، چین، فرانسه و ایران بررسی شده است. در این بررسی شاخص IQS در آلمان معادل با ۸۰ (۸/ ۰ ایراد در سه ماهه اول مالکیت هر خودرو)، در ژاپن ۱۶۵ (۶/ ۱ ایراد در سه ماهه اول مالکیت هر خودرو)، کره‌جنوبی ۱۸۵ (۸/ ۱ ایراد در سه ماهه اولیه مالکیت هر خودرو)، چین ۳۱۸ (۱/ ۳ ایراد در سه ماهه اول مالکیت هر خودرو)، فرانسه ۴۲۰ (۴.۲ ایراد در سه ماهه اول مالکیت هر خودرو) و ایران ۴۷۸ (۷/ ۴ ایراد در سه ماهه اول مالکیت هر خودرو) بوده است.
نتایج این ارزیابی در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت چندین بار از خراب شدن خودروهای صفرکیلومتر تولید داخل انتقاد کرده است. در یکی از این انتقادها محمدرضا نعمت‌زاده اظهار کرده بود: «چرا خودروهای تولیدی در کشور باید قبل از ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند!؟.»وی خاطرنشان کرده بود: «توقع مشتریان داخلی افزایش یافته با این حال خودروسازان نتوانستند به همان نسبت کیفیت خودروهای خود را ارتقا دهند و همین موضوع دلیل نارضایتی مصرف‌کنندگان از کیفیت خودروهای داخلی است. مصرف‌کنندگان ایرانی خودروهایی جدید، با کیفیت و آپشن‌های بالا می‌خواهند و در این زمینه کیفیت خودروهای داخلی را با خودروهای وارداتی مقایسه می‌کنند.»

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: