خانه / اخبار / تولید خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو با موتور یورو ۶

تولید خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو با موتور یورو ۶

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: محصولات تولیدی در شرکت مشترک ایران خودرو و پژو (ایکاپ) با موتور یورو ۶ و با رعایت استانداردهای بین المللی خواهد بود و امکان صادرات این محصولات به همه کشورها وجود دارد.

به گزارش کارزنیوز به نقل از ایرنا، هاشم یکه زارع امروز(چهارشنبه) در نشست خبری مشترک با مدیرعامل پژوسیتروئن اضافه کرد: قرار است خودروهای مدرن در شرکت ایکاپ تولید شود؛ به طور نمونه خودروی ۲۰۰۸ که اسفند امسال در ایران تولید می شود، در زمستان گذشته رونمایی شده و قرار است یک ماه دیگر خط تولید آن در پژو راه اندازی شود.

وی ادامه داد: شرکت مشترک ایران خودرو و پژو به نام ایکاپ، مستقل است و هنگام آغاز به کار از امکانات موجود در ایران خودرو برای تولید و خدمات پس از فروش استفاده خواهد کرد، اما به تدریج در سه سال آینده که ظرفیت تولید ایکاپ به ۲۰۰ هزار دستگاه رسید، امکانات مجزا با شبکه خدمات پس از فروش مجزا برای آن ایجاد خواهد شد.

یکه زارع گفت: عمق ساخت داخل خودروهای ایکاپ در سال اول به ۴۰ درصد و در سه سال نخست به حداقل ۷۰ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: براساس قرارداد ایران خودرو و پژو، تا ۲۵ درصد داخلی سازی شامل پرداخت حق «رویالیتی»(امتیاز مونتاژ خودرو) نخواهد شد که البته مونتاژ و رنگ شامل ۲۵ درصد داخلی سازی محسوب نمی شود.

مدیرعامل ایران خودرو افزود: اکنون نزدیک به ۶۰ قطعه ساز توانمند داخلی در کنار ایکاپ برای خودروهای جدید در حال فعالیت هستند.

وی درباره تولید محصولات قدیمی برند پژو در ایران گفت: تولید و عرضه خودروهایی همچون ۴۰۵ و پارس ارتباطی به شرکت پژو فرانسه ندارد و رویالیتی (امتیاز مونتاژ خودرو) آن نیز پرداخت شده است.

مدیرعامل ایران خودرو درباره سهم دولت در شرکت های خودروسازی نیز گفت: اکنون سهم دولت در ایران خودرو ۱۴٫۲ درصد و در سایپا ۱۷ درصد است.

یکه زارع همچنین در نشست مدیران ارشد شرکت ایران خودرو و پژوسیتروئن گفت: مردم ایران از ترک شرکت های خارجی در زمان تحریم ناراحتند؛ پژوسیتروئن، ایران خودرو و ایکاپ باید کاری کنند که این ناراحتی از بین برود.

بر اساس این گزارش، برند شرکت ایکاپ نیز امروز رونمایی شد. در ابتدای نشست مدیران ارشد دو شرکت، حاضران به احترام مرحوم «مراد مجلسی» نخستین مدیرعامل شرکت ایکاپ یک دقیقه سکوت کردند.

در حاشیه این نشست، سه خودروی ۲۰۰۸، ۲۰۸ و ۳۰۱ که قرار است در ایکاپ تولید شود و همچنین خودروهای ۵۰۸ و ۳۰۸ که در آینده به بازار ایران وارد خواهد شد، به نمایش گذاشته شد.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: