خانه / اخبار / تصمیم جدید وزارت صنعت درباره واردات خودرو

تصمیم جدید وزارت صنعت درباره واردات خودرو

نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: وزارت صنعت به برخی از واردکنندگان واسطه‌ای که با شرکت مادر تولیدکننده کار نمی‌کنند فرصت ۶ ماهه داده تا به‌طور مستقیم ار کارخانه مادر خودرو وارد کنند.

  به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از اقتصادنیوز، کوروش مرشدسلوک گفت: اخیرا اعلام شده که واردکنندگان خودرو ملزم به ارائه شماره شاسی برای واردات خودرو هستند اما این روند در بخش‌نامه وزارت صنعت اصلاح شد و تغییراتی در آن صورت گرفت که به نفع واردات خودرو باشد و ورود خودرو به کشور را تسهیل کند.

  او افزود: تصمیات خلق‌الساعه از سوی وزارت صنعت سبب شده تا واردکنندگانی که ثبت سفارش کرده‌اند با مشکل مواجه شده و دود این تصمیمات به چشم مصرف کننده رفته و آنها خودرو خود را دیرتر از موعد دریافت کنند.

  نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو توضیح داد: پیش‌بینی می شود تا پایان سال جاری یکصد هزار دستگاه انواع خودرو سواری وارد کشور شود و باه دو برابر سال قبل برسد که با توجه به خروج برخی از واردکنندگان غیر رسمی و واسطه ای از این کار به نظر می‌رسد حجم واردات تا حدودی کاهش یابد.

  او گفت: در سال جدید نسبت واردات خودرو لوکس، نیمه لوکس و ارزان تغییری نخواهد کرد و به مانند سال گذشته خواهد بود اما به نظر می‌رسد که با توجه به افزایش سطح تقاضا برای خودروهای کراس‌اور واردکنندگان خودرو به سمت واردات چنین محصولاتی روی آورند.

  مرشدسلوک افزود: به غیر از بحث شماره شاسی و تغییراتی که در آن صورت گرفته، اتفاق دیگری در عرصه واردات خودرو به وجود نیامده و خودروهای خارجی با همان تعرفه سال گذشته وارد کشور می شوند.

  همچنین ببینید

  تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

  کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

  لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: