خانه / اخبار / تصمیم جدید وزارت صنعت درباره واردات خودرو

تصمیم جدید وزارت صنعت درباره واردات خودرو

نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: وزارت صنعت به برخی از واردکنندگان واسطه‌ای که با شرکت مادر تولیدکننده کار نمی‌کنند فرصت ۶ ماهه داده تا به‌طور مستقیم ار کارخانه مادر خودرو وارد کنند.

  به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از اقتصادنیوز، کوروش مرشدسلوک گفت: اخیرا اعلام شده که واردکنندگان خودرو ملزم به ارائه شماره شاسی برای واردات خودرو هستند اما این روند در بخش‌نامه وزارت صنعت اصلاح شد و تغییراتی در آن صورت گرفت که به نفع واردات خودرو باشد و ورود خودرو به کشور را تسهیل کند.

  او افزود: تصمیات خلق‌الساعه از سوی وزارت صنعت سبب شده تا واردکنندگانی که ثبت سفارش کرده‌اند با مشکل مواجه شده و دود این تصمیمات به چشم مصرف کننده رفته و آنها خودرو خود را دیرتر از موعد دریافت کنند.

  نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو توضیح داد: پیش‌بینی می شود تا پایان سال جاری یکصد هزار دستگاه انواع خودرو سواری وارد کشور شود و باه دو برابر سال قبل برسد که با توجه به خروج برخی از واردکنندگان غیر رسمی و واسطه ای از این کار به نظر می‌رسد حجم واردات تا حدودی کاهش یابد.

  او گفت: در سال جدید نسبت واردات خودرو لوکس، نیمه لوکس و ارزان تغییری نخواهد کرد و به مانند سال گذشته خواهد بود اما به نظر می‌رسد که با توجه به افزایش سطح تقاضا برای خودروهای کراس‌اور واردکنندگان خودرو به سمت واردات چنین محصولاتی روی آورند.

  مرشدسلوک افزود: به غیر از بحث شماره شاسی و تغییراتی که در آن صورت گرفته، اتفاق دیگری در عرصه واردات خودرو به وجود نیامده و خودروهای خارجی با همان تعرفه سال گذشته وارد کشور می شوند.

  همچنین ببینید

  فروش اقساطی رانا LX با تحویل ۳۰ روزه

  لیزینگ ملت فروش اقساطی رانا LX باتسهیلات ویژه را آغاز کرد. به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

  لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: