خانه / اخبار / تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار وارداتی

تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار وارداتی

به گفته یک کارشناس صنعت خودرو، انتخاب ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا ممکن است در کوتاه‌مدت باعث افزایش تقاضا و به‌تبع آن افزایش قیمت شود.

به گزارش پایگاه خبری”کارزنیوز“، فرزاد صالحی، کارشناس صنعت خودرو در زمینه نقش خودرو و به‌طور مشخص خودروهای وارداتی در سبد کالای خانوارها گفت:” خودرو به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای و مخصوصا خودروهای وارداتی به دلیل قیمت  بالا رابطه‌ای مستقیم با اتفاقاتی که برای دلار و ارز می‌افتد دارد. به همین دلیل کسانی که می‌خواهند ارزش پول خود را حفظ کنند با توجه به قیمت خودروهای وارداتی  و محدودیت عرضه آن بیشتر به سراغ خودروهای وارداتی می‌روند تا بتوانند سرمایه خود را  حفظ کنند.”
وی در مورد تاثیر این مسئله بر تقاضا در بازار خودروهای وارداتی گفت:”این امر می‌تواند موجب افزایش تقاضا و به‌تبع آن افزایش قیمت خودروهای وارداتی در بازار شود،که البته این مسئله کوتاه‌مدت و موقتی است زیرا با انتخاب ترامپ بسیاری از پیش‌بینی‌ها اشتباه از آب درامد.  آمدن خانم کلینتون باعث   ثبات در روابط ایران و امریکا بود ولی با آمدن ترامپ هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست. البته همه‌چیز بستگی به سیاست‌های دو طرف در آینده دارد. بنابراین با تمام شدن این جو اتفاق خاصی در  بلندمدت نخواهد افتاد و همه اتفاقات بازار خودرو کوتاه‌مدت و موقتی است.”

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: