خانه / اخبار / برنامه فروش ۱۵۰ هزار پژو به ایران

برنامه فروش ۱۵۰ هزار پژو به ایران

پژو سیتروئن اعلام کرد که برای نیمه دوم امسال برنامه فروش بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه پژو به ایران را در دستور کار دارد.

به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از ایلنا ، پژو که بزرگترین فروشنده اتومبیل به ایران قبل از تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور بوده، قرار است با برنامه فروش ۱۵۰ هزار خودرو در نیمه دوم امسال به بازار ایران بازگردد. فروش این شرکت اتومبیل‌سازی سال ۲۰۱۲ به واسطه تحریم های هسته ای متوقف شد.

این خودرو سازی فرانسوی فروش ۴۵۸ هزارتایی‌اش که تقریبا ۳۰٪ بازار خودرو ایران بود را در پی تحریم‌های هسته‌ای از دست داد. این شرکت  فرانسوی امروز با خوردوسازان چینی که بازار ایران را در سال‌های تحریم قبضه کرده‌اند، مواجه است. دیگر رقیب سیتروئن، رنو است.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنایع ایران روز پنجشنبه برای مذاکره با کارلوس تراورز رییس شرکت خودروسازی پژو و بازدید از مرکز تحقیقاتی «ولزی» در نزدیکی پاریس به فرانسه سفر خواهد کرد.

تراورز که قرار است خودش هفته آینده به ایران سفر کند، گفته: این آغاز اجرایی کردن توافقی است که پیشتر به امضا رسیده است. او خواهان فروش ۳۰۰هزار دستگاه پژو سیتروئن به  ایران در سال ۲۰۱۷ است.

در ماه جولای این کارخانه خودردو سازی چارچوب‌های توافق با شریک ایرانی‌شان سایپا را برای سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی و تولید و توسعه سه مدل سیتروئن جدید از طریق این سرمایه‌گذاری مشترک تدوین و به امضا رساندند.

این قرارداد با سایپا، که از سال ۱۹۶۶ شریک تجاری سیتروئن بوده، در پی سرمایه‌گذاری مشترکی است که در ماه ژوئن بین پژو و ایران خودرو به امضا رسیده است.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: