خانه / اخبار / برتری لکسوس در بازار خودروهای لوکس

برتری لکسوس در بازار خودروهای لوکس

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی «بخش مطالعات بازار خودرو امروز»، در چهارماهه نخست سال جاری درمجموع ۱۸,۵۳۱ دستگاه انواع خودرو سواری (شامل خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور) وارد کشورمان شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش، افزایش ۳۱درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت، هیوندای همچنان پیشرو برندهای وارداتی به کشور است و تویوتا و کیا در رتبه‌های بعدی ایستاده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» ، بر اساس این گزارش هرچند پیشرفت تویوتا را در بازار خودروهای وارداتی می‌توان دید اما این پیشرفت در زیرمجموعه لوکس ساز تویوتا، لکسوس بسیار بیشتر بوده است به‌گونه‌ای که این شرکت امسال و در چهارماهه نخست سال توانسته رقیب خود ب ام و را با اختلاف پشت سر بگذارد و به رتبه نخست خودروهای لوکس وارداتی دست پیدا کند، رتبه‌ای که سال پیش و با اختلاف قابل‌توجه در اختیار ب ام و بود اما امسال لکسوس توانست بعد از حرکتی آهسته در نیمه دوم سال پیش، امسال با افزایش رشد خود ب ام و را مغلوب کند. اصلی‌ترین سلاح لکسوس در این نبرد سخت، مدل تازه‌وارد و جذاب NX است، خودرویی در کلاس کراس‌اوور‌ها که بیش از هر چیز به لطف طراحی خیره‌کننده خود توانسته نظر لوکس سواران را به خود جلب کند و به‌تنهایی آمار واردات لکسوس را افزایش دهد.
در چهارماهه نخست سال درمجموع ۱,۰۵۲ دستگاه انواع خودروهای لکسوس وارد کشور شده است که در این میان مدل NX به‌تنهایی با واردات ۹۹۹ دستگاه، سهمی ۹۵درصدی را در محصولات لکسوس داشته است. لکسوس NX در نیمه دوم سال پیش روانه بازار شد و از همان زمان توانست سهمی قابل‌توجه را در محصولات لکسوس به دست آورد به‌گونه‌ای که در سال پیش و باوجود آنکه تنها شش ماه در بازار بود سهمی بیش از ۷۰درصدی را در میان محصولات لکسوس داشت و از همان زمان می‌شد پیش‌بینی کرد این خودرو بتواند جایگاه بالایی در محصولات لکسوس داشته باشد. لکسوس در چهارماهه نخست سال جاری توانسته رشد واردات ۶۶درصد را تجربه کند که نشان می‌دهد لکسوس توانسته مسیر درستی را در پیش بگیرد. البته نباید فراموش کنیم موفقیت NX باعث شده شکست سایر خودروهای لکسوس نادیده گرفته شود و این مسئله ممکن است در آینده برای لکسوس مشکل‌ساز باشد.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: