خانه / اخبار / با کیفیت‌ترین خودروهای ایرانی کدامند؟

با کیفیت‌ترین خودروهای ایرانی کدامند؟

طی فروردین ماه سال جاری تعداد ۲۶ هزار و ۲۵۳ دستگاه خودروی سبک تولید شده است که ۹۱ درصد به تولیدات خودروهای سواری و ۹ درصد به خودروهای وانت اختصاص دارد.

به گزارش کارزنیوز، خودروهای سایپا x 131 و گرند ویتارا به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید خودرو را در این ماه به خود اختصاص دادند.
در کلاس قیمتی بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان خودروی نیو مزدا ۳ با ۴ ستاره و گرند ویتارا با ۳ ستاره ارزشیابی شدند.
در کلاس قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان کیا سراتو دو ستاره گرفت و در کلاس قیمتی خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان MVM 550  و  New MVMX 33  با یک ستاره رده اول و دوم را به خود اختصاص دادند.
در حدود قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان تندر ۹۰ اتوئماتیک ، تندر ۹۰ پارس خودرو،  پارس تندر، تندر ۹۰ و رانا سه ستاره گرفتند و New MVM315 ، پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۶ SD و دنا دو ستاره دریافت کردند و سمند تبریز ، پژو پارس خراسان ، سمند ، پژو ۴۰۵ خراسان ، پژو پارس ، پژو ۴۰۵ ، پژو پاری مازندران ، پژو پارس فارس و تیبا ۲ هر کدام سک ستاره گرفتند.
در گروه خودروهای پایین تر از ۲۵ میلیون تومان نیز سایپا X 132، سایپا X 131  تیبا ، سایپا X 111 و سایپا  X 131 پارس خودرو به ترتیب د رده های اول تا پنجم قرار گرفته و هر کدام یک ستاره را به خود اختصاص دادند.
در گروه خودروهای وانت و بالاتر از ۵۰ میلیون تومان خودروی پیکاپ فوتون دو ستاره  گرفت و در کلاس قیمتی پایین تر از ۵۰ میلیون تومان سایپا X151 ، مزدا تک کابین ، آریسان ، مزدا دو کابین ، دیزل زامیاد و نیسان دوگانه سوز در جایگاهای اول تا ششم قرار گرفتند و هرکدام یک ستاره دریافت کردند.
طی فرودین ماه ۹۵ خودروهای وانت آریسان و وانت پیکاپ فوتون به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید خودروی وانت را به خود اختصاص دادند.

همچنین ببینید

مروری بر آخرین تغییرات در بازار خودروهای منطقه آزاد اروند

پس از ایجاد مناطق آزاد تجاری در کشور، به دلیل نبود قوانین گمرکی و سهولت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: