خانه / اخبار / بازگشت روی خوش به گروه خودرو

بازگشت روی خوش به گروه خودرو

خودرویی ها گرچه امروز را منفی شروع کردند اما در نیمه معاملات اکثرا مثبت و متعادل شدند، در مجموع هفته جاری به دلیل تعطیلی پیش رو، از ابتدای هفته بازار از جمله خودرویی ها رفتار نوسانی را در پیش گرفتند.شاخص گروه خودرو و ساخت قطعات در این روز بارشد ۳۶۳ واحدی رقم ۲۱ هزار و ۴۷۷ واحدی را تجربه کرد. این افزایش تحت‌تاثیر رشد قیمت سهام نمادهایی مانند خساپا، خودرو، خزامیا، ورنا و بسیاری از نمادهای قطعه سازی رخ داد. امروز خزامیا مقاومت ۱۱۵ تومانی خود را شکست و با قیمت ۱۱۶ تومان بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری کارزنیوز، بیشترین حجم معاملات گروه خودرویی را  امروز به ترتیب نمادهای خساپا،خزامیا،خاور، خرینگ و پس از آن خودرو به خود تخصیص دادند. بیشترین ارزش معاملات خودرویی نیز به ترتیب متعلق به گروه های خساپا،خزامیا و خودرو بود.
در روز دوشنبه سهامداران بیش از ۲۸۳ میلیون برگه سهم را به ارزش ۴۵ میلیارد  تومان در ۱۹ هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند که نسبت به روز گذشته حجم معاملات کاهش قابل توجه ۳۷ درصدی داشته اما ارزش معاملات ۴ میلیارد تومان بیشتر شد.
براساس این گزارش، از ۲۹ نماد معاملاتی روز جاری تنها ۵ نماد منفی بسته شدند و از بین نمادهای مثبت خزر، خموتور و ختور،خچرخش صف خرید تشکیل دادند، اما ختراک صف خرید خود را عرضه کرد، با این حال با رشد ۴ درصدی قیمت به کار خود پایان داد. همچنین  امروز خساپا با ۳۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بورس گذاشت.
لازم به ذکر است، گرچه  افزایش سرمایه خپارس،خکاوه و خاور پس از گذشت ماه ها هنوز مشخص نشده، در خکاوه رسیدن آگهی بلوک می تواند خبرساز شود، خاور نیز بحث فروش دارایی را دارد و خپارس به دلیل مشارکت در سیتروئن در سایت کاشان از موقعیت خوبی در آینده نزدیک بهره مند می شود.
از طرفی در چند ماه اخیر ۲ همایش با حضور قطعه سازان داخلی و خارجی با هدف بهبود توان قطعه سازان برگزار شده و احتمالا با قراردادهای خارجی و صادرات خودروهای جدید؛ صادرات قطعه از ایران نیز انجام شود. در این گروه نمادهای ختور،خچرخش،خموتور،ختراک و خزر با تقاضای بیشتری مواجه شدند.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: