خانه / اخبار / بازار خودروهای وارداتی در اختیار کره‌ای‌ها

بازار خودروهای وارداتی در اختیار کره‌ای‌ها

نیم نگاهی به حجم واردات خودروهای مختلف به ایران در سال ۹۴ نشان می‌دهد که کره‌ای‌ها توانسته‌اند بیشترین سهم بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود بزنند. به گونه‌ای که سه برند کره‌ای در ایران به تنهایی توانسته‌اند ۶۰ درصد از بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود ثبت کنند.

بعد از کره‌ای‌ها طبق آمار موجود ژاپنی‌ها توانسته‌اند با ١٧ درصد سهم خودروهای وارداتی به ایران را به نام خود ثبت کنند، این در حالی است که به نظر می‌رسد چین کشور دوست دوران تحریم ایران سهم بیشتری را تصاحب می‌کند اما نارضایتی مردم ایران از کیفیت خودروهای این کشور موجب شده تا با وجود تنوع بسیار زیاد خودروهای چینی در ایران اما این کشور سهم کمتری را به نام خود ثبت کند اما ناگفته پیداست که مونتاژ خودروهای چینی- ایرانی در سهم بازار چینی‌ها از ایران محاسبه نمی‌شود و به این جهت است که کشور چشم بادامی سهم کمتری را در این ارزیابی به نام خود ثبت کرده است.

به گزارش کارزنیوز به نقل از اعتماد ، بر این‌اساس چینی‌ها با دو برند وارداتی خود توانسته‌اند ۵درصد این بازار را به نام خود بزنند؛ سهمی که برند اروپایی بی‌ام‌دبلیو در سال ٩۴، به تنهایی کسب کرده است و این برند هم توانسته است ۵درصد بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود ثبت کند.یار دیگر دوران تحریم ایران یعنی رنو هم با مابقی تولیدات خود که به‌صورت وارداتی به ایران آمده‌اند، در سال ٩۴ هفت درصد را کسب کرده است و در همین حال باقی برندهای وارداتی هم ۴درصد باقی مانده بازار را تصاحب کرده‌اند.

در همین حال آمار دو ماهه سال جاری هم نشان می‌دهد که بازهم کره‌ای‌ها صدرنشین واردات خودرو به ایران بوده‌اند و توانسته‌اند در این مدت ٣٢ درصد بازار را به نام خود بزنند. ژاپنی‌ها هم همگام با کره‌ای این بازار را برای خود حفظ کردند و ٢۶درصد بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود زدند.
رنو یار دوران تحریم ایران نیز با افزایش تصاحب بازار خودروهای وارداتی در دو ماه ابتدای سال به تنهایی ٢٠درصد بازار را به دست آورد. این آمار نشان می‌دهد که سایر برندها ١٢ درصد باقی مانده را در اختیار داشته‌اند.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: