خانه / اخبار / افزایش ۳۹ درصدی تولید خودرو در کشور

افزایش ۳۹ درصدی تولید خودرو در کشور

یک میلیون و۸۷ هزارو ۹۵۸ دستگاه انواع خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی ماه تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش کارزنیوز، از مجموع این میزان تولید ، یک میلیون و ۱۲هزارو ۲۴۹  دستگاه خودروی سواری تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال،۴۱٫۲ درصد افزایش یافت.

هم چنین ۶۳ هزارو ۸۶۲ دستگاه وانت، ۱۰هزار و ۲۱۳ دستگاه کامیون ، ۸۳۸ دستگاه اتوبوس، ۶۳۴ دستگاه مینی بوس دراین مدت تولید شد که به ترتیب ۱۳٫۳  درصد، ۲۱٫۵درصد  ، ۳۹٫۹ درصد  و ۲۴٫۳ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

۱۳۷هزارو۸۵۱ دستگاه انواع خودرو نیز در دی ماه امسال تولید شد که در مقایسه با تولید ۱۰۰هزار ۲۴۹ دستگاه خودروی تولید شده پارسال،۳۷٫۵ درصد افزایش یافت.

براساس این گزارش  ۱۳۰ هزارو ۴۶ دستگاه انواع خودروی سواری در دی ماه در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال  ۴۲٫۷ افزایش یافته است، این در حالی است که ۱۳۷هزار و۸۵۱  دستگاه خودروی سواری در دی ماه سال گذشته تولید شده است.

هم چنین به ترتیب ۶ هزارو ۴۱ دستگاه وانت ، یک هزارو ۵۳۲ دستگاه کامیون ، ۹۸ دستگاه مینی بوس و ۱۳۴دستگاه اتوبوس به ترتیب با نرخ رشد منفی ۲۷٫۵ درصد،۱۱۵٫۲درصد ،۳۲۶ درصد و ۴۸۲٫۶ درصد نسبت به دی ماه سال ۹۴ افزایش یافت.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: