خانه / اخبار / احتمال آتش سوزی در میتسوبیشیASX

احتمال آتش سوزی در میتسوبیشیASX

سازمان بین المللی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، شرکت خودروسازی میتسوبیشی را مجبور به فراخوان مدل‌های ۲۰۱۵ از میتسوبیشی اوتلاندر اسپرت کرد.
میتسوبیشی اوتلاندر اسپرت که در بازار کشور خودمان با نام ASX شناخته می‌شود، به دلیل خطر آتش سوزی احتمالی در لیست فراخوان سازمان ایمنی بزرگراه‌ها قرار گرفته است که عمدتا به خاطر نشتی مایعات آتش زا از شلنگ‌های غیراستاندارد آن است.
در این لیست فراخوان، تنها مدل‌هایی که دارای موتور ۲ لیتری هستند و برای انتقال نیرویشان از جعبه دنده‌ای انتقال متداول CVT استفاده شده، اضافه شده‌اند. به طور دقیق‌تر، میتسوبیشی می‌گوید که یک مشکل در تولید و مونتاژ جعبه دنده‌های CVT وجود دارد که در آن شلنگ‌های انتقال مایعات به درستی مونتاژ و نصب نشده و یا بست‌های مربوطه، هم برای جلوگیری از باز شدن شلنگ و هم برای جلوگیری از نشتی مایعات، به درستی در جای خود کار گذاشته نشده‌اند و یا نامناسب هستند.
در این مورد اگر نشتی وجود داشته باشد، در وهله اول ممکن است جعبه دنده را از کار بیاندازد و قادر به حرکت دادن میتسوبیشی ASX یا همان اوتلاندر اسپرت نباشید، ولی در فرضیه دوم ممکن است این مایعات پس از نشتی بر روی سطحی گرم مانند اگزوز بریزند که قطعا باعث آتش سوزی و از بین رفتن مجموعه کامل موتور در صورتی که هیچ اقدامی برای خاموش کردن آن صورت نگیرد، می‌شود.
این مشکل در میتسوبیشی ASX برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی رخ داد و هنگامی که راننده متوجه این مشکل شد، به سرعت خودروی خود را ترک کرد تا از صدمات جانی در امان باشد، در صورتی که تنها ۶۶ مایل در صفحه کیلومتر آن ثبت شده بود. امسال هم میتسوبیشی چند ادعای دیگر برای این مسئله دریافت کرده که شامل گارانتی شده‌اند.
در آخر هم باید گفت که طبق اطلاعات ارائه شده از سوی میتسوبیشی، حدودا ۴۵ هزار و ۷۳۱ دستگاه خودرو از میتسوبیشی ASX مدل ۲۰۱۵ در این لیست فراخوان قرار گرفته که فعلا در مرحله اول بازار آمریکا را در بر می‌گیرد.

همچنین ببینید

تخطی از سرعت مجاز علت حادثه برخورد اتوبوس با دیواره کوه هراز بوده است

کارزنيوز- سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اظهارداشت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه برخورد اتوبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دريافت آخرين مطالب در ايميل شما!

لطفاً ايميل خود را وارد نماييد: